یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران:

ورود برنج خارجی به مازندران ممنوع شد / اقتصاد مقاومتی را درست اجرا نکردیم

پیرفلک

ساری- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران از ممنوعیت ورود برنج خارجی به مازندران از ۳۱ تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، علی پیرفلک صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با اعلام اینکه ممنوعیت ورود برنج خارجی به مازندران ۴ ماهه خواهد بود، اظهار کرد: ورود، عرضه و نگهداری برنج خارجی به مازندران توسط استاندار به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد.

وی به کشف و انهدام ۵ کارگاه تخلیط برنج خارجی با برنج مازندران اشاره و یادآور شد: در این رابطه ۱۲۰ تن برنج خارجی ضبط شد.

پیرفلک این اقدام را موجب ضربه به اعتبار برنج مازندران دانست و اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان هم از توزیع برنج خارجی در مازندران جلوگیری کردیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با اعلام اینکه ساز و کارهای اقتصاد مقاومتی را به درستی اجرایی نکردیم، اضافه کرد: اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی خنثی سازی تحریم ها و تهدیدات اقتصادی کشورهای دیگر را بدنبال خواهد داشت.

پیرفلک با تاکید بر اینکه با اجرای درست اقتصاد مقاوتی، واحدهای تولیدی دچار بحران نمی شدند، گفت: با حمایت از کالای داخلی، واحدهای تولیدی تعطیل نخواهند شد و افزایش بیکاری نخواهیم داشت.

وی تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی را حمایت از کالاهای داخلی حتی با کیفیتی پایین تر از نمونه های خارجی دانست و افزود: متاسفانه هنوز کالای خارجی در کشور عزیز و کالای داخلی مظلوم و غریب است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با اشاره به اینکه در سه ماهه بهار، ۶۴۱ پرونده قاچاق کالا تنظیم شد، یادآور شد: در این ارتباط ۵۰۸ نفر بازداشت شدند.

پیرفلک اضافه کرد: در این مدت ۱۱۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق کشف شد، افزود: بیشترین افزایش کشفیات در حوزه داروهای غیرمجاز نیروزا و کاهش کشفیات در زمینه سلاح غیرمجاز اتفاق افتاد.

وی از توقیف یک محموله بزرگ گل های تزئینی و آپارتمانی شامل ۲۵ هزار گلدان به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان اشاره و از کشف ۳۰۹ هزار نخ سیگار قاچاق، ۵۴ دستگاه کولر قاچاق در قائم شهر و ۱۶۰ کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در یک عملیات خبر داد.

پیرفلک در پایان از امحاء ۲۵۰ میلیون تومان کالای قاچاق شامل لوازم آرایشی، بهداشتی، پوشاک و موادغذایی در هفته جاری خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.