یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷

شهرداری اسامی رسانه های دریافت کننده طرح ترافیک خبرنگاری را اعلام کند

1

حجت نظری با تاکید بر اینکه سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری باید به خبرنگاران اختصاص یابد، خواستار ارائه این طرح به خبرنگاران دارای شرایط شد.

به گزارش قدس آنلاین،حجت نظری در تذکری که در جلسه امروز شورای شهرارائه کرد با اشاره به سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران گفت: پیرو مصوبه ابلاغی در تاریخ دوازدهم بهمن ماه سال گذشته موضوع «تعیین نرخ عوارض ترددوسایل نقلیه در محدوده‌های مرکزی شهر تهران » با استناد به تبصره دوم از ماده سوم این مصوبه و با توجه به مشروح مذاکرات صحن شورای اسلامی شهر تهران ری و شمیرانات، مقرر شد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نسبت به تهیه لیست خبرنگارانی که از امکانات این تبصره بهره‌مند می‌شوند اقدام و این اسامی را به همراه نام رسانه این عزیزان منتشر کند.

وی با بیان اینکه باید از اقدام خوب معاونت حمل و نقل و ترافیک در انتشار لیست اسامی افرادتشکر کرد، گفت: اما جا دارد مجددا متذکر شوم درج نام رسانه ای که معرف هر کدام از متقاضیان بوده نیز ضروری و در راستای ایجاد شفافیت بیشتر است.

نظری با تاکید بر اینکه این تبصره، برای خبرنگاران پیش‌بینی شده و باید توجه شود که تعریف خبرنگار با فعال در رسانه متفاوت است، گفت: ممکن است استدلال شود که برخی فعالان در حوزه رسانه، به رغم اینکه خبرنگار نیستند اما به صفت فعالیت در رسانه مشمول دریافت مجوز ورود به طرح می‌شوند و علت توجیهی را محل کار یا سکونت در محدوده طرح عنوان کنند، اما اگر این استدلال را مورد پذیرش قرار دهیم باید به تمام افرادی که در رسانه کار می‌کنند و محل کار یا سکونت ایشان در محدوده طرح واقع شده، این سهمیه داده شود، اما شاهد این هستیم که به همه افرادی که دارای شرایط  برابری هستند سهمیه تعلق نگرفته و همچنین خبرنگارانی هستند که علی رغم داشتن تمام شرایط لازم، از این سهمیه برخوردار نشده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهرتهران اضافه کرد: این مطالبات از سوی همشهریان تهرانی از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به اینجانب منتقل شده است. لذا انتظار می‌رود معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نسبت به برقراری عدالت حساسیت بیشتری نشان دهد و در راستای پاسخ دهی به مطالبات شهروندان گرامی شهر تهران، لیست تمام کسانی را که از سهمیه استفاده کرده‌اند به همراه نام رسانه معرف ایشان منتشر کند.
وی تاکید کرد: همچنین انتظار می‌رود خبرنگارانی که با وجود شرایط اخذ مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک مشمول دریافت سهمیه قرار نگرفته‌اند در بازنگری بعدی بتوانند از این امکان قانونی بهره‌مند شوند.

منبع: افکارنیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.