یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹

دبیرکل کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران:

سالنهای ورزش کارگران در مشهد برای این قشر رایگان نیست

اعتراض کارگران شهرداری اهواز

قدس آنلاین: دبیرکل کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران گفت: سالنهای ورزشی و مراکز تفریحی مخصوص کارگران در حالی فعالیت دارند که برای خود کارگران رایگان نیستند و این قشر باید برای استفاده از آن هزینه کند.

هادی ابوی در 'همایش دانش اعتیاد با محوریت معضل اعتیاد در محیطهای کار' در مشهد افزود: از مسائلی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد انتقاد و پیگیری داریم تسهیل استفاده کارگران از فضاهای ورزشی ویژه خودشان است.

وی ادامه داد: این فضاها نباید با نگاه درآمد زایی اجاره داد شوند بلکه باید برای استفاده کارگران آماده سازی و فراهم شوند.

دبیرکل کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران گفت: ۶۰ درصد کارگران کشور در حوزه خدمات و صنوف فعالیت می کنند که باید در این زمینه مورد حمایت قرار گیرند و با ساماندهی زیر پوششهای حمایتی قرار گیرند.

وی همچنین اظهار کرد: گزارشها از شیوع اعتیاد و کاهش سن اعتیاد به ویژه در حوزه جامعه کارگری نگران کننده است بطوریکه ۱ ۲درصد جمعیت معتادان را در خراسان رضوی کارگران تشکیل می دهند.

ابوی افزود: به همین خاطر ضرورت مشارکت سازمانهای مردم نهاد، برگزاری چنین همایشهایی و آموزش خانواده ها و کارگران امری اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: کمرنگ بودن تفریحات و برنامه های اوقات فراغت از جمله دلایل گرایش کارگران به استعمال مواد مخدر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی نیز گفت: این همایش با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به خصوص اعتیاد در جامعه شاغل و گارگران و فرهنگ سازی ارتقای سطح دانش در این زمینه برگزار شده است.

محمد سنجری افزود: ارتقای سطح دانش جامعه کارگری در جهت ثبات، پاکسازی و سالم سازی محیط کار امری ضروری است.

وی همچنین به اجرای طرح شیوع شناسی اعتیاد پارسال بین ۴۰ بنگاه اقتصادی با ۸۰۰ نفر جمعیت کارگری در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: در این پژوهش افزون بر ۲۰ درصد کارگران به یک نوع مواد مخدر به جز الکل گرایش داشتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بر اهمیت نیروی انسانی و تاثیر فعالیت این آن در بهره وری و تولید تاکید و بیان کرد: با توجه به تنوع و تعدد موجود در حوزه مواد مخدر ارائه شناخت و آگاهی به افراد با هدف پیشگیری از گرایش آنان به مصرف مواد مخدر امری ضروری است.

یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی را کارگران تشکیل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.