دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴

سکه بازهم ۳ میلیونی شد

1

قیمت سکه در بازار آزاد بازهم اوج گرفت و از سه میلیون تومان گذشت.

به گزارش قدس آنلاین،خبرهای روز گذشته مبنی بر عدم توزیع اوراق سکه در بورس و همچنین طرح تعدادی از نمایندگان مجلس برای اخذ مالیات از سکه های پیش فروشی موجب شد تا سیر سکه در بازار آزاد دوباره صعودی شود.

برهمین اساس قیمت سکه بار دیگر در بازار سکه فروش ها از سه میلیون تومان گذشت و  قیمت دلار غیررسمی نیز در بازار با افزایش همراه شد.

امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش  قیمت نسبت به روز قبل ۳ میلیون و ۲۵ هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم دو میلیون و ۸۳۰ هزار تومان معامله می‌شد.

هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد افزایش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۷۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۴۲۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز امروز ۲۴۶ هزار تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۴۸.۵دلار معامله می‌شود.

با سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز، دولت و بانک مرکزی از ۲۰ فروردین دلار را با قیمت ۴۲۰۰ تومان تک‌نرخی کرده‌اند؛ این نرخ تا ۳۰ اردیبهشت ثابت بود ولی از ۳۱ اردیبهشت تا امروز نرخ دلار هر روز سیر صعودی را طی می‌کند و امروز ۴۲۶۲ تومان قیمت‌گذاری شد.

امروز در بازار آزاد هر یورو ۹ هزار و ۸۵۹ تومان و هر پوند با ارزش ۱۱ هزار و ۱۶۵ تومان و درهم امارات ۲۳۰۸  تومان دادوستد می‌شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.