جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶

بسته پیشنهادی اروپا برای انجام اصلاحات به اروپایی‌ها ارجاع شده است

حسن بیگی

ابوالفضل حسن بیگی از ارجاع بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام به منظور اصلاح و تکمیل آن خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین: ابوالفضل حسن‌بیگی با بیان اینکه بسته پیشنهادی اروپا که به عنوان پیش بسته تحویل دیپلمات‌های کشورمان شده وبا اعتراض همه مقامات کشور نسبت مواجه شده و آنها به صراحت اعلام کردند که خواسته‌های جمهوری اسلامی را تأمین نمی‌کند گفت: به همین دلیل قرار شد این بسته مجددا به اروپا برگردد و اصلاحاتی در آن انجام گیرد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بی اطلاعی مجلس از جزئیات این بسته افزود: وظیفه دیپلمات‌ها انجام مذاکرات مجدد در این موضوع برای حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران است.

حسن‌بیگی اظهار داشت: چین اعلام کرده در چارچوب قوانین بین‌المللی با ایران همکاری می‌کند و روسیه هم محکم‌تر از پکن صریحا اعلام کرده در چارچوب قوانین بین‌المللی نظرات آمریکا را اعمال نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: اگر در این شرایط اروپاییان بخواهند با جنگ و عملیات روانی نظرات ترامپ را در نظر بگیرند، قطعاً جمهوری اسلامی این موضوع را نمی‌پذیرد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی نمایندگان مجلس گفت: فرصت یک ماهه برای مذاکرات در مورد بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا وجود دارد.

وی ادامه داد: هرچند یک ماه زمان زیادی است اما برای یک مذاکره هیچ وقت نمی‌توان زمان تعیین کرد و ممکن است فرصت مذاکره کمتر یا بیشتر شود ولی به هرحال اروپایی‌ها باید خواسته‌های جمهوری اسلامی را درک کنند.

حسن‌بیگی تأکید کرد: دیپلمات‌های وزارت خارجه مکلف‌اند مرّ نظرات ملت ایران و مسئولین و مقام معظم رهبری را تأمین کنند تا نتیجه مطلوب برای کشورمان بدست آید.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایی مجلس اظهار داشت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در مذاکرات باید اتحادیه اروپا نظرات جمهوری اسلامی را لحاظ کند و این همان چیزی است که ما از روس‌ها و چینی‌ها خواستیم، یعنی قوانین بین‌المللی حاکم بر همه کشورها مد نظر باشد نه اینکه قوانین شخص ترامپ را در نظر بگیرند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: قلدری‌هایی که ترامپ از خودش به نمایش گذاشته به این معناست که در آینده مصرف کنندگان انرژی بایستی نفت بشکه‌ای ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار دریافت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی به خوبی می‌دانند زمانی که نفت بشکه‌ای ۱۵۰ دلار شد، بعد از مدت بسیار کوتاهی شرایط اقتصادی اروپا به گونه‌ای به بن‌بست رسید که به سوی ورشکستگی حرکت کرد و بعد از آن ایالات متحده همین وضعیت را پیدا کرد و این بن‌بست اقتصادی باعث شد آمریکایی‌ها لب پرتگاه قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.