دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳

آملی لاریجانی:عاملان شهادت بسیجیان در مریوان پاسخ قاطع دریافت می‌کنند/سخن دیروز رئیس‌جمهور سخن همه مردم است

1

رئیس قوه قضائیه با اشاره به شهادت تعدادی از پاسداران و بسیجیان عزیز در مریوان از سوی عده‌ای فریب‌خورده و مزدور اجانب طی روزهای اخیر اظهار کرد: عاملان این جنایات و عناصر پشت‌پرده آن پاسخ قاطعی دریافت می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با اشاره به تصویب قانون سرزمین یهود از سوی رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر، این اقدام را در ادامه روش‌ها و منش‌های غیرانسانی و غیرمعقول این رژیم جنایتکار ارزیابی کرد و گفت: رفتارهای رژیم صهیونیستی را از زمان پدید آمدن این غده سرطانی در منطقه بارها مشاهده کرده بودیم اما اقدام اخیر آن مبنی بر محروم کردن مردم فلسطین از حق تعیین سرنوشتشان، تحول رفتاری بسیار عجیبی بود.

رژیم صهیونیستی نماد جنایات سلطه جهانی در عصر حاضر است

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: آمریکا، رژیم صهیونیستی را نمونه عالی دموکراسی در غرب آسیا توصیف کرده بود. این است نمونه عالی دموکراسی مورد تأیید آمریکا که مردم یک سرزمین را آواره و آنان را از حق رأی در مورد سرنوشت خود محروم کنند. اخراج مردم یک سرزمین از وطنشان با کدام معیار انسانی و حقوق بشری سازگار است؟ گرچه تا قبل از این نیز رژیم صهیونیستی چنین رفتارهایی داشت اما اقدام غیرعقلانی و غیرمنطقی اخیر این رژیم در مقام تقنین و با پشتیبانی آمریکا و رژیم‌های خائن منطقه در محروم ساختن ملتی که حق آنان در قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است، اقدامی نیست که بتوان به‌راحتی از کنار آن عبور کرد.

آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه کشورهای اسلامی نباید اجازه باز شدن چنین راه‌هایی را بدهند، اظهار کرد: امروز جهان اسلام و همه وجدان‌های بیدار در جهان، موظف به حمایت از حقوق مردم فلسطین هستند. دست و پای ظالم باید قطع شود و تلاش مسلمانان باید معطوف به این ماجرا باشد. رژیم صهیونیستی، نماد و عصاره همه ظلم‌ها و جنایات سلطه جهانی و نمایانگر حقوق بشر آمریکایی در عصر حاضر است.

عاملان شهادت پاسداران و بسیجیان در مریوان پاسخ قاطعی دریافت خواهند کرد

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با اشاره به شهادت تعدادی از پاسداران و بسیجیان عزیز در مریوان از سوی عده‌ای فریب‌خورده و مزدور اجانب طی روزهای اخیر، اظهار کرد: عاملان این جنایات و عناصر پشت‌پرده آن گمان می‌کنند که با چنین ایذاهایی می‌توانند بر حرکت و رفتار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، تأثیر بگذارند. این گمان، یک اشتباه محض است زیرا مردم این کشور در طول تاریخ انقلاب اسلامی، چنین حرکت‌ها و بزرگ‌تر از آنها را پشت سر گذاشته‌اند، بدون آنکه قدمی از آرمان‌های خود عقب بنشینند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه عاملان و افراد پشت‌پرده این جنایات بدانند که جمهوری اسلامی بر چنین ایذاهایی صبر نمی‌کند و قطعاً پاسخ قاطعی به آنها خواهد داد، برای این شهدای گرانقدر، علو درجات و ضمن تسلیت به بازماندگان، از درگاه الهی برای آنان طلب صبر و اجر کرد.

سوء مدیریتها در پیش‌آمدن برخی شرایط مؤثر بوده است

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی و روانی دشمن علیه ایران، تصریح کرد: مدتی است که هیئت حاکمه آمریکا با توهمات ناشی از مشاوره‌های غلط عوامل ضدانقلاب گمان می‌کند که وضعیت اقتصادی کشورمان را بر هم زده است. البته فشارهای دشمن بی‌تأثیر نیست اما در پیش آمدن برخی شرایط، مطمئناً سوء مدیریت‌ها اثرگذار بوده است. کشور ما دارای امکانات و استعدادهای فراوان از نظر ثروت‌های خدادادی و منابع انسانی است و فقط لازم است با تدبیر صحیح از این امکانات استفاده شود.

آملی لاریجانی با ابراز اینکه نگاه به درون، منافاتی با توسعه روابط با کشورهای دیگر ندارد، افزود: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که اگر زمانی دشمن خیال کرد با قطع برخی روابط می‌تواند تأثیری بر اقتصاد کشور بگذارد، این تأثیر به کمترین میزان ممکن برسد. امروز، ایران اسلامی به‌عنوان یک کشور توانمند، قدرت بلامنازع منطقه است و تهدید و تحریم آن کاملاً بی‌معناست، منتها به‌شرط اینکه همه مسئولان با انسجام و وحدت و مردم نیز با فکر و عمل متحد، تهدیدها را خنثی کنند.

ایمان مردم سلاحی عظیم در دست نظام است

رئیس قوه قضاییه با تأکید به اینکه خنثی کردن اثر فشارها و تحمیل‌ها با یک برنامه‌ریزی منطقی امکان‌پذیر است و می‌توان با انسجام از سد مشکلات عبور کرد، یادآور شد: امروز در پی تهدیدات دشمن، مشاهده می‌کنیم که همه سلایق در کشور تحت پرچم نظارت‌ها و ارشادهای مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند و مردم ما در طول ۴۰ سال اخیر نشان داده‌اند که مقاطعی بسیار سخت‌تر را با تدبیر مسئولان و اتحاد خود، پشت سر گذاشته‌اند.

آیت الله آملی لاریجانی، ایمان مردم را سلاحی عظیم در دست نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر ایمان به حق تعالی است و مردم ما اهل ایمان و عزت هستند. در روایات داریم که خداوند «اذلال نفس» را برای مؤمن جایز نمی‌داند بنابراین، عزت برای یک مسلمان بسیار مهم است. مسلمان در برابر ظلم می‌ایستد و مردم و نظام ما نشان داده‌اند که این سخن، صرفاً یک ادعای تبلیغاتی نیست بلکه در مقام عمل، جهانیان شاهد ایستادگی‌های مردم ایران در طول تاریخ از کودتای طراحی‌شده توسط آمریکا گرفته تا تحمیل ۸ سال جنگ و انواع تهدیدها و تحریم‌ها بوده‌اند.

سخنان رئیس‌جمهوری عزتمندانه و قدرتمندانه بود

رئیس قوه قضاییه در ادامه، سخنان روز گذشته رئیس جمهوری در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور را قدرتمندانه و عزتمندانه توصیف کرد و افزود: شنیدم که آقای ترامپ در پاسخ به اظهارات رئیس جمهوری محترم کشورمان تهدیدهای متکبرانه و بلندپروازانه‌ای داشته است. البته از فرد محجور و سفیهی مثل ترامپ، چنین سخنانی بعید نیست منتها باید بداند که همه فراعنه تاریخ، چنین تکبر غیرمنطقی داشته‌اند و همه را به عبودیت خود فرا می‌خوانده‌اند. آمریکایی‌ها نباید فراموش کنند که اگر حق‌متعال اراده کند، شن‌های روان نیز مأمور الهی برای زمینگیر کردن آنها می‌شوند.

آملی لاریجانی با توجه به انواع اقدامات آمریکا علیه مردم ایران در طول دهه‌های گذشته، تصریح کرد: سخن روز گذشته رئیس جمهوری محترم، سخن همه مردم و مجموعه نظام جمهوری اسلامی است. مردم و مسئولان، متحد و منسجم همانند کوه در برابر تهدیدها ایستاده‌اند و از عزت خود دفاع خواهند کرد. آمریکا نیز بداند که هر حرکت نامعقولش در قبال ایران، پاسخی را در پی خواهد داشت که در تاریخ ماندگار شود، بر این اساس باید هوشیار باشد که مردم متین، عزیز و آبدیده ایران را چنین تهدید نکند.

رئیس قوه قضاییه در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه آمریکا سر عقل بیاید و روش منطقی و عقلانی را در پیش بگیرد، خاطرنشان کرد: نتیجه این رفتارها، انزوای هرچه بیشتر این کشور در سطح جهان بوده است. گرچه ممکن است چند صباحی برخی کشورها به‌دلیل فشار آمریکا با آن همراهی کنند اما هیچ‌کس چنین روشی را قبول نمی‌کند و آمریکا بیش از هر زمان دیگری منزوی خواهد شد.
وی در ابتدای سخنان خود پیشاپیش فرا رسیدن سالروز میلاد مسعود حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) را تبریک گفت و با بیان اینکه افتخار شیعیان و به‌ویژه هموطنان عزیزمان، بهره‌مندی از برکات مشهد شریف آن امام همام است، تصریح کرد: قضایایی که از اجابت حوائج مؤمنین با توسل به ساحت حضرت امام رضا(ع) نقل شده، بسیار عبرت‌آموز است، خصوصاً اهل معنا و باطن، عنایات خاصی به مضجع شریف حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) دارند و مجموعه روایات منقول از این مقام عالی‌مقدار، معدن معارف و حکمت الهی است که بسیاری از آنها نیز منبعی گرانبها برای استفاده و احتجاج علما در طول قرون متمادی بوده است. منابعی نظیر «عیون اخبار الرضا» از شیخ صدوق و کتب دیگر در این زمینه، از جمله این منابع غنی و سرشار از معارف نورانی اهل‌بیت(ع) است. خدا را بر نعمت ولایت اهل‌بیت(ع) شاکریم و از حق‌تعالی می‌خواهیم که به همه ما توفیق اقتراب و انس بیشتر به ساحت آن بزرگواران را عنایت فرماید.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به برکات ماه ذی‌قعده، ایام این ماه را واجد ویژگی‌هایی عظیم از باب اجابت دعا و توبه مؤمنین برشمرد و افزود: روایت پیامبر(ص) در این زمینه که در خصوص این ماه ذکر شده است، بیانگر اهمیت و عظمت ماه ذی‌قعده به‌عنوان اولین ماه حرام است و امیدواریم همگی توفیق بهره‌مندی از خصایص و برکات این ماه را بیابیم.

براساس این گزارش، معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی نیز در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی حاضر شد و گزارشی از اقدامات و عملکرد این سازمان را ارائه داد که نسبت به بخشهایی از این گزارش، دستوراتی از سوی رئیس قوه قضاییه به دستگاه قضایی صادر شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.