یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱

اعطا تاکید کرد؛

لزوم استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در شهر تهران

1

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید در راستای تحقق و اجرای مقررات موجود در کشور زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را فراهم کند.

به گزارش قدس آنلاین،علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به ضرورت استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در شهر تهران اظهار کرد: با توجه به بحران انرژی در کشور، مصرف روزانه برق در برخی از شهرها و همچنین تغییر ساعات کاری ادارات به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق که باعث بروز مشکلات زیادی شده، لازم است استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر جایگزین انرژی‌های برآمده از سوخت‌های فسیلی شود.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه شورای شهر در سال ۹۴ مبنی بر الزام شهرداری تهران به توسعه‌ انرژی‌های تجدیدپذیر گفت:‌ این مصوبه شهرداری را ملزم به افزایش سالانه سهم انرژی‌های تجدیدپذیر از کل انرژی مصرفی در حوزه‌های مختلف شامل فضاهای عمومی، تاسیسات، ساختمان‌ها و وسایل حمل ونقل عمومی کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شواهد موجود پس از گذشت ۳ سال از ابلاغ این مصوبه اقدامات موثر و مناسبی به منظور تحقق اهداف تعیین شده در این مصوبه از سوی شهرداری انجام نشده است.

اعطا خاطر نشان کرد: هیئت دولت در شهریور سال ۹۵ قانونی تحت عنوان تصویب‌نامه در خصوص تأمین ۲۰ درصد برق مصرفی وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی غیر دولتی و شرکت‌های دولتی از انرژی‌های تجدیدپذیر که بر اساس آن، این ارگان‌ها موظف شده‌اند ظرف مدت ۲ سال ۲۰ درصد برق مصرفی خود را از این طریق تأمین کنند، امری است که تا کنون محقق نشده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید در راستای تحقق و اجرای مقررات موجود در کشور زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را فراهم کند، تصریح کرد: شهرداری به منظور روشن شدن وضعیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و لزوم راهبری مناسب این موضوع، گزارشی از شهر تهران در این خصوص ارائه دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.