دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱

استاندار اصفهان تأکید کرد

لزوم حمایت از سرمایه گذاری و تولید موتورسیکلت‌های برقی

استانداری اصفهان

اصفهان- استاندار اصفهان در دیدار مدیرعامل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور بر لزوم حمایت از تولید موتورسیکلت‌های برقی و سرمایه گذاری در این بخش تأکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموبین الملل استانداری اصفهان،   محسن مهرعلیزاده در دیدار با مدیرعامل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور گفت: در راستای بهبود وضعیت محیط زیست استان برنامه های تدوین و اجرایی شده است ولی مسئله ای که تاکنون مغفول مانده وضعیت موتورسیکلت ها می باشد که آلودگی آن ها بعضا بیشتر از برخی خودروها می باشد.
استانداراصفهان با بیان اینکه نزدیک به ۷۰۰ هزار موتورسیکلت در شهر اصفهان تردد دارند، افزود: باید با انرژی پا ک و تبدیل موتورهای بنزینی به برقی در راستای کاهش آلودگی موتورسیکلت ها اقدام نمود.
مهرعلیزاده با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت تولید موتور سیکلت برقی؛ اظهارداشت: اختلاف قیمت زیادی بین موتورسیکلت های بنزینی و برقی وجود دارد و باید با حمایت و ارائه ی یارانه و تقسیط لازم مردم را به استفاده از این نوع موتورسیکلت تشویق نمود.
مهرعلیزاده با اشاره به طرح از رده خارج کردن موتورسیکلت های بنزینی فرسوده با موتورسیکلت برقی خاطر نشان کرد: حمایت از موتورسیکلت های برقی می تواند آلودگی هوا را تاحدودی کاهش دهد و لازم است که دستگاه های ذیربط حمایت و کمک لازم را در این خصوص داشته باشند و اصفهان باید بعنوان الگو در کشور در راستای استفاده از موتورسیکلت برقی مطرح شود.
استاندار اصفهان در خصوص بهینه سازی مصرف سوخت در صنایع اظهارداشت: باید پیشنهادات لازم برای بهینه سازی مصرف سوخت در صنایع تدوین و با یک زمانبندی اجرایی در اختیار صنایع قرار گیرد و ملزم به اجرا شوند و در صورت عدم اجرا برخورد لازم صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور نیز در این دیدار مصرف بنزین در سطح کشور را حدود ۱۰۰ میلیون لیتر در روز اعلام کرد و افزود: نباید این روند و مصرف بی رویه ادامه داشته باشد.
محسن دلاویز با بیان اینکه اصفهان یک میراث تاریخی برای ایرانیان است و نگاه دنیا به این شهر می باشد، افزود: باید در جهت آلودگی هوا استفاده از موتورسیکلت های برقی را در این شهر در اولویت قرار دهیم.
وی با اشاره به اهمیت اصفهان برای مدیران کشوری، افزود: مباحث زیست محیطی این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است و این طرح برای اصفهان مورد نیاز و یک ضرورت می باشد.
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور یادآور شد: باید از ظرفیت مدیریت استان اصفهان در کلان کشور استفاده نمود و با پایلوت قراردادن اصفهان در استفاده از موتورسیکلت های برقی، این طرح را برای کل کشور اجرایی نماییم.
وی با اشاره به ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تصریح کرد: براساس این قانون به دولت اجازه داده شده مابه التفاوت قیمت واقعی کالا و خدماتی که عرضه می شود با قیمت بین المللی، را به سرمایه گذار پرداخت کند.
وی افزود: با توجه به بند ب این قانون طرح های بهینه سازی مصرف انرژی در بخش های مختلف از جمله صنعت با اولویت صنایع انرژی بر و حمل و نقل عمومی و ریلی درون و برون شهری و ساختمان، توسعه استفاده از انرژی های تجدید پذیر، گسترش استفاده از گاز طبیعی فشرده یا مایع یا گاز مایع و یا برقی با خوردوهای پرمصرف و فرسوده می باشد که طرح جایگزینی موتورسیکلت برقی با بنزینی را شامل می شود.
دستیار ویژه استاندار اصفهان نیز در این دیدار طرح استفاده از موتورسیکت های برقی را در اصفهان طرحی بسیار پرمنفعت برای کشور خواند و افزود: جلسات و هماهنگی های دستگاه ها و بانک ها برگزار شده و یک انسجام برای انجام این کار شکل گرفته است.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.