دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲

افشانی سابقه ایثارگری ندارد

1

سخنگوی شورای شهر تهران با ابراز اینکه در حال حاضر درباره ادامه کار افشانی نمی‌توان به‌طور قاطع نظر داد، گفت: وی سابقه ایثارگری ندارد و در خصوص ادامه کار شهردار تهران باید از مجلس استفساریه گرفت.

به گزارش قدس آنلاین،علی اعطا با اشاره به ارسال لیست 91نفره شهرداری تهران در خصوص کارمندان بازنشسته اظهار کرد: در این لیست نام معاونان، مدیران و شهرداران مناطق است و این لیست شامل 6 جدول است.

وی تصریح کرد: اسامی که در این لیست نامشان است کسانی هستند که مشمول قانون منع بگیری می‌شوند و برخی هم استثناً مشمول قانون نمی‌شوند و این به‌معنای اینست که ادامه کار آنها در شهرداری مشکلی ندارد.

اعطا گفت: 44 نفر از 91 نفر لیست ارائه‌شده باید از شهرداری بروند و مابقی مشمول استثناها هستند که البته پس از تأیید نهایی قانون اشاره‌شده توسط شورای نگهبان تصمیم‌گیری خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین در خصوص وضعیت شهردار تهران نیز بیان کرد: در خصوص آقای افشانی نیز هم‌اکنون نمی‌توان اظهار نظر کرد چرا که در قانون جدید لفظ هم‌طرازی شهردار تهران با وزیر برداشته شده است اما جایی هم از کلمه ملغی استفاده نشده است و به‌لحاظ حقوقی به این معناست که لغو نشده و به‌قوت خود باقی است.

وی اضافه کرد: هیئت وزیران مصوبه‌ای (‌بند ج قانون خدمات مدیریت کشوری) که شهردار تهران را همطراز وزیر دانسته است و با توجه به این قانون فعالیت شهردار تهران بلامانع است و بنده با برخی از حقوقدان‌ها که صحبت کردم بیان کردند این بند حذف نشده اما در خصوص ادامه فعالیت شهردار نمی‌توان به‌طور قاطع اعلام نظر کرد.

اعطا افزود: در صورتی که این بند از قانون حذف شود و با توجه به اینکه شهردار تهران سابقه ایثارگری ندارد باید برای ادامه کار شهردار از مقام معظم رهبری اجازه گرفت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.