دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان:

۱۵۰۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب اصفهان نیاز به بازسازی دارد

بازسازی شبکه فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان از رکورد بالای سرعت بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب کلان شهر اصفهان خبر داد و گفت: از 3هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب شهر اصفهان، حدود ۲۴۰ کیلومتر آن را خطوط اصلی تشکیل می‌دهد که بیش از ۱۵۰ کیلومتر آن فرسوده است و بازسازی و اصلاح آن در دستور کار قرار دارد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، هاشم امینی با بیان اینکه حدود ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده فاضلاب شهر اصفهان نیاز به بازسازی دارد، عنوان کرد: طول شبکه فاضلاب شهر اصفهان حدود ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتراست که قدمت بیش از ۴۰ ساله آن منجرشده است، حدود ۱۵۰۰ کیلومتر از طول این شبکه نیاز به بازسازی و نوسازی داشته باشد.
وی به تبعات ناگوار فرسودگی شبکه فاضلاب پرداخت و تصریح کرد: خوردگی و فرسودگی شبکه‌های فاضلاب موجب کاهش مقاومت، خرابی و فرو ریختن لوله‌ها می‌شود. از تبعات این مسأله، مسدود شدن لوله و فرونشست زمین است که وقوع این رویداد می‌تواند باعث خسارات مالی و جانی و اجتماعی جبران ناپذیری باشد.
وی خاطرنشان ساخت: شبکه فرسوده فاضلاب در اقطار بیش از ۵۰۰ میلیمتر در اولویت بازسازی قراردارد چراکه خطرات ناشی از خوردگی و فرسودگی در اقطار بالا و خطوط انتقال، پتانسیل وقوع حوادث خطرناک وناگوار را بهمراه دارد.
مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: هم اکنون شرکت آلمانی، چینی، ایرانی پروژه بازسازی شبکه فرسوده شهر اصفهان را با تکنولوژی روز دنیا اجرا می‌کنند که تاکنون بخشی از شبکه فرسوده خیابان مشتاق اول، مشتاق دوم، میر، چمران، حمزه، لاهور وکمال اسماعیل بازسازی و اصلاح شده است.
وی با بیان اینکه عمده شبکه فرسوده شهراصفهان در مناطق پرتردد وشلوغ شهر واقع شده است، تصریح کرد: بخش زیادی از شبکه فرسوده شهر اصفهان در مناطق پرتردد و شلوغ شهر است که در این میان می‌توان به شبکه فرسوده خیابان کمال اسماعیل اشاره کرد که در حال حاضر عملیات بازسازی آن اجرایی شده است.   

امینی گفت: شبکه فرسوده فاضلاب خیابان کمال اسماعیل به طول حدود ۹۶۰ متر است که بازسازی آن به روش ریپلیسمنت(روش جایگزین) با لوله‌هایی به قطر ۱۴۰۰ میلیمتر از جنس پلی اتیلن در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: شبکه فاضلاب فرسوده خیابان کمال اسماعیل از جنس لوله بتنی با مقطع تخم مرغی به قطر ۱۵۰ الی ۱۸۰ میلی‌متر  بوده در حالیکه در پروژه بازسازی شبکه فرسوده فاضلاب این خیابان، لوله جدید جایگزین شده از جنس پلی اتیلن با اقطار ۱۴۰۰ میلیمتر با مقطع دایره‌ای به قطر ۱۴۰۰ میلی متر می باشد. بازسازی شبکه فاضلاب خیابان کمال اسماعیل بصورت ترانشه باز در ۳ شیفت کاری با سرعت بالا در حال انجام است بطوری که می‌توان گفت سرعت اجرای این پروژه که دارای لوله‌هایی با قطر  ۱۴۰۰ میلی‌متر است، در کشور بی سابقه است و رکورد جدیدی در سرعت اجرا به ثبت رسانده است.

وی گفت: پروژه بازسازی شبکه فاضلاب خیابان کمال اسماعیل در تاریخ ۱۶ مرداد ماه در سال جاری آغاز شده که پیش بینی می‌شود تا دهم شهریور ماه به پایان برسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به چگونگی اجرای بازسازی شبکه فاضلاب در خیابان کمال اسماعیل پرداخت و تصریح کرد: براساس ویدئومتری که از شبکه فاضلاب شهر اصفهان انجام شد، درجه ومیزان خوردگی این شبکه با توجه به قطر بالای آن موجب شد بازسازی شبکه فاضلاب کمال اسماعیل در دستور کارقرارگیرد که با روش جایگزین (ریپلیسمنت) درحال اجراست.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان عنوان کرد: ظرفیت انتقال شبکه فاضلاب خیابان کمال اسماعیل ۱۳۰۰ لیتر در ثانیه است تا جمعیت ۴۲۰ هزارنفری را در محور مرکزی شهر اصفهان تحت پوشش قرار دهد.       
وی با بیان اینکه پروژه ترمیم و بازسازی شبکه فاضلاب اصفهان پروژه عظیمی است که برای نخستین بار در کشور در دستور کار قرار گرفته، خاطرنشان کرد: به منظور اجرای فاز نخست آن بالغ بر هزار و ۷۷۰  میلیارد ریال فاینانس خارجی تخصیص یافته است که مقرر شده با بهره‌مندی از دانش روز و تکنولوژی نوین عملیاتی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.