دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

۲.۴ میلیون زائر اربعین امسال از مرز مهران تردد می‌کنند

1

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل پایانه‌های کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مرز مهران را برای تردد در ایام اربعین حسینی(ع) انتخاب کنند.

به گزارش قدس آنلاین،عبدالهاشم حسن‌نیا در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: با توجه به زمان باقیمانده تا اربعین برای عزیمت عموم هموطنان به کشور عراق، وزارت راه و شهرسازی به همراه سایر ارگانها در کمیته زیرساخت اربعین تامین سفر ایمن زوار را در دستور کار قرار داده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل پایانه‌های کشور اضافه کرد: وزارت راه ۲ وظیفه اصلی دارد، یکی توسعه شبکه زیرساخت شامل شبکه ورودی به مهران از سمت ایلام و از سمت دهلران، همچنین در محور شبکه بزرگراه مهران به دهلران و مهران به سمت ایلام که توسط چندین پیمانکار در دست بهره برداری است.

وی تاکید کرد: امیدواریم شبکه بزرگراهی مهران به دهلران و مهران به ایلام تا سال آینده به بهره‌برداری نهایی برسد.

حسن‌نیا یادآور شد: همچنین نقاطی که به صورت گره‌های ترافیکی در سال گذشته مشاهده شد، با همکاری راهنمایی و رانندگی شناسایی و در برخی نقاط با ایجاد روشنایی و برخی نقاط دیگر با ایجاد حفاظ های جداکننده حذف خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: درباره عزیمت زائران پیش میکنیم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر امسال و در ایام اربعین حسینی از مرز مهران تردد کنند که در این خصوص برای انتقال زائران از ناوگان عمومی شهرداریها و بخش خصوصی کمک خواهیم گرفت.

حسن‌نیا گفت: تاکنون سه مرز مهران‌، چزابه و شلمچه به عنوان مرزهای خروجی زائران پیش‌بینی شده و در خصوص مرز خسروی وزارت کشور تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش تسنیم، با تمام برنامه‌ریزیهای صورت گرفته متاسفانه شاهد مشکلات عدیده‌ای درعبور زائران اربعین از مرزها بوده‌ایم و لازم است به دلیل استقبال بالای مردم  از راهپیمایی باشکوه اربعین، اقدامات لازم و موثر برای سهولت عبور زائران و آسایش آنها صورت گیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.