شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵

مشهدمقدس میزبان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری می‌شود

گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌رضوی گفت: مشهدمقدس میزبان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری می‌شود.

به گزارش قدس انلاین، ابوالفضل مکرمی‌فر در نشستی خبری در محل نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مشهد در تاریخ ۱۱ تا ۱۵ شهریور ‌ماه برگزار می‌شود و این تاریخ بهترین زمان اوج حضور مسافر در مشهد است، پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به برنامه‌هایی که از پیش تدارک دیده‌ایم نمایشگاه از تعداد بازدیدکننده بسیاری برخوردار شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در بخش‌های مختلفی  که شامل جشنواره آواها و نواها، غرفه‌هایی در زمینه هتل و تجهیزات هتل، جشنواره غذاهای سنتی، برگزاری هفته‌های‌فرهنگی شهرستان‌ها و برگزاری همایش‌های تخصصی در حوزه گردشگری برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هتل‌ها، تجهیزات هتل‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، کافی شاپ، رستوران، آژانس‌ها، ایرلاین‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط با گردشگری حضور دارند؛ این نمایشگاه همچنین همزمان با نهمین نمایشگاه صنایع دستی است.

مکرمی‌فر عنوان کرد: ۲۵ استان از کل کشور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مشهد حضور خواهند داشت و امید داریم از استان‌های دیگر نیز در این نمایشگاه شرکت کنند زیرا این نمایشگاه تجلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران است و بنا داریم ایران را در این نمایشگاه به نمایش بگذاریم تا گردشگران بسیاری با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری استان‌های ایران و شهرهای خراسان آشنا شوند.

وی افزود: جشنواره غذاهای محلی همراه با غذاهای محلی که از استان‌ها و شهرها و روستاهای کشور حضور دارند، برگزار می‌شود؛ همچنین سیاه چادرهای عشایر نیز در این نمایشگاه برپا خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی یادآور شد: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مشهد با حضور سرمایه‌گذران و صاحبان شرکت‌های خارجی برگزار می‌شود و تاکنون ۱۰ کشور خارجی در این نمایشگاه اعلام حضور کرده‌اند و از این ۱۰ کشور، ۷ کشور به طور قطعی که شامل ترکیه، استرالیا، آفریقا، چین، روسیه، ارمنستان و آفریقا جنوبی است حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.