چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸

ینی شفق: آمریکا سیستم های راداری و ضد موشکی خود را در شمال سوریه مستقر کرده است

4

یک روزنامه چاپ ترکیه از اقدام آمریکا در استقرار سیستم های ضد موشکی و سیستم های راداری در تعدادی از شهرهای شمال سوریه خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، روزنامه «ینی شفق» چاپ ترکیه نوشت: پنتاگون خود را برای استقرار یک سیستم دفاع ضد موشکی در تعدادی از شهرهای شمال سوریه آماده می کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: آمریکا عملیات نصب ۳ سیستم راداری جدید در مناطق عین العرب، تل بیدر و صرین را به پایان رسانده و ۱۳ سیستم راداری ثابت و متحرک را نیز نصب کرده است.

بر اساس این گزارش، اقدام بعدی آمریکا ایجاد سیستم دفاع ضد موشکی در این منطقه است و می توان گفت که این اقدام بخشی از طرح طولانی مدت آمریکا برای ایجاد آشوب در منطقه به شمار می آید.

آمریکا همچنین قصد دارد این سیستم را در شهرهای الحسکه و رمیلان نیز مستقر کند. آمریکا عملیات ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه و استقرار سیستم های راداری در مناطق واقع در شرق فرات را که در کنترل نیروهای اتحاد دموکراتیک کُرد بوده آغاز کرده است.

تمام این اقدامات نشان می دهد که آمریکا قصد دارد حضور خود را در سوریه تقویت کرده و به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) کمک کند.

بر اساس این گزارش، قرار است از این سیستم های راداری برای زیر نظر گرفتن عملیات هوایی و زمینی نیروهای ترکیه در مرزهای مشترک با سوریه استفاده شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.