چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

سرپرست راهداری استان همدان تأکید کرد؛

ضرورت حفظ حقوق رانندگان بخش حمل و نقل عمومی

سرپرست راهداری استان همدان

همدان- سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان بر ضرورت حفظ حقوق رانندگان بخش حمل و نقل عمومی به ویژه در حوزه کالا تأکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی پناهنده سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  در نشست بررسی وضعیت حمل و نقل کالای شهرستان های رزن، کبودراهنگ و اسدآباد که با حضور روسای ادارات راهداری، مسئولان انجمن های صنفی و مدیران شرکت های باربری این شهرستان ها برگزار شد، با اشاره به اینکه بحث اعلام بار از توجه ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: افزودن عنوان های غیرمتعارف برای دریافت وجه از رانندگان خلاف قانون و موجب حق کشی در حق رانندگان پرتلاش است و باید انعکاس وجه واگذاری بار به رانندگان منطبق بر موازین تعیین شده باشد.

وی افزود: پرداخت به موقع کرایه حمل رانندگان نیز از ضرورت امور رعایت حق و حقوق رانندگان است و در حقیقت رعایت حق و حقوق رانندگان موجب رضایت خدا و خلق خدا است.

پناهنده با تأکید بر اینکه انجمن ها در دو بخش رانندگان و شرکت ها پل ارتباطی بین صنف خود و نهاد دولتی هستند، یادآور شد:  انجمن های صنفی نباید خود عامل دریافت وجه از رانندگان و موجب اجحاف در حق این افراد باشند.

وی ادامه داد: نظارت انجمن ها بر عملکرد خود نیز به گونه ای حمایت از رانندگان است و اداره کل و مجموعه همکاران تمام توان خود را در جلوگیری از حق کشی در هر زمینه ای به خصوص رانندگان به کار خواهد بست.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در ادامه بر ضرورت استفاده از دستگاه کارتخوان(pos) در شرکت های حمل و نقل استان تأکید و تصریح کرد: باید همه مبادلات مالی بین رانندگان و شرکت‌های حمل‌ و نقل از طریق این دستگاه انجام ‌شود.

پناهنده اضافه کرد: داشتن این دستگاه در شرکتهای حمل و نقل، ادعای دریافت کمیسون های اضافی را لغو می کند

وی با اشاره به اینکه افزایش شفافیت، استفاده از ظرفیت های پرداخت الکترونیکی و انجام بهینه امور از قابلیت های شاخص این دستگاه است، ابراز داشت: تمامی مبادلات مالی بین رانندگان و شرکت های حمل و نقل شامل کارمزد( کمیسیون) و سایر کسورات قانونی مطابق مندرجات بارنامه از طریق دستگاه کارتخوان(pos) انجام شده و رسید آن به رانندگان تحویل داده می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.