پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷

استاندار خراسان رضوی:

۹۵ درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی متعلق به بخش خصوصی است

علیرضا رشیدیان

استاندار خراسان رضوی گفت: ۹۵ درصد واحدهای صنعتی و معدنی خراسان رضوی دولتی نبوده و این نشان دهنده توانمندی بخش خصوصی استان است.

به گزارش قدس آنلاین، علی رضا رشیدیان صبح پنج شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی اظهار کرد: این استان  با دارا بودن بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و معدنی که حدود ۹۵ درصد آنها متعلق به بخش خصوصی است از استان های نمونه ای است که با بخش خصوصی توانمند توانسته نقش خود را در حوزه صنعت و معدن به خوبی ایفا کند.

وی افزود: امروز ۵ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان بیش از ۱۸۸ هزار اشتغال را در خود دارد و ۸۰۰ واحد فعال معدنی با ۴۴۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان وجود دارد که ۹ هزار و ۴۹۸ نفر در آن شاغل هستند که این مجموعه به نسبت شروع انقلاب بالغ بر ۱۹ برابر رشد دارد.

استاندار ادامه داد:هم اکنون ۱۴۸ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد نیز در استان وجود دارد که حجم سرمایه گذاری آن ۴ هزار و ۱۹۱ میلیارد تومان است و پیش بینی اشتغال آن بیش از ۱۵ هزار نفر می باشد.

وی بیان کرد:دو منطقه ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون از قدیمی ترین مناطق ویژه اقتصادی کشور هستند که می توانند نقشی محوری و اساسی در صادرات و اقتصاد استان و شمال شرق کشور داشته باشند ولی علی رغم همه پیگیری ها از این دو منطقه ویژه غفلت شده است.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: تحریم ها و جنگ روانی بر روی  شرایط اقتصاد ما آثار نامطلوبی گذاشته است چنانچه شاهد حرص برای خرید کالاها، کمبودهای مصنوعی و احتکارها، پنهان کردن محصولات برای افزایش قیمت و بالا بردن قیمت کالاهایی که به عنوان مواد اولیه در داخل تولید می شود  و اثر مستقیم آن فشار بر روی تولید است، هستیم.

وی  گفت:  در این شرایط که رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری تاکید داشته و دارند که همه قوا از دولتی و حاکمیتی در کنار بخش خصوصی قرار گرفته و برای رفع مشکلات مردم و جامعه و بویژه تداوم تولید، اشتغال و تامین زندگی و معیشت مردم حرکت کنند و در واقع افزایش همراهی و هماهنگی نیاز اصلی امروزجامعه است.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.