یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵

برای اعلام به AFC؛

پرسپولیس نتوانست در مهلت اعلام شده از سوی AFC بدهی خود را تسویه کند

1

باشگاه پرسپولیس نتوانست در مهلت اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهی خود به تمام طلبکارانی که از این باشگاه شکایت کردند را تسویه کند.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، باشگاه‌های لیگ برتری تا شب گذشته (شنبه شب) فرصت داشتند تا مدارک مالی خود را برای صدور مجوز حرفه ای از سوی AFC به کمیته مسابقات ارسال کنند.

باشگاه پرسپولیس که در دو فصل گذشته موفق شده بود قهرمان لیگ برتر شود برای حضور در بازی های فصل آینده رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا نیاز به کسب این مجوز داشت. از این رو تمام تلاش خود را به کار بست تا با تسویه بدهی های خود، احتمال صدور مجوز حرفه‌ای را افزایش دهد.

مدیران این باشگاه در ماه‌های گذشته به دلیل احکام کمیته انضباطی فدراسیون بین المللی فوتبال علیه این باشگاه مجبور به پرداخت بدهی های آنتونی گولچ و فرناندو گابریل شدند تا خطر کسر امتیاز و محرومیت مجدد را پشت سر بگذارند. از این رو مطالبات بازیکنان داخلی که سابقه مربیگری و بازی کردن در پرسپولیس را داشتند باقی ماند تا در پرداخت آنها دچار مشکل شوند.

علی دایی، مسعود همامی و محمدامین آرام‌طبع اشخاصی بودند که سابقه حضور در پرسپولیس را داشتند اما به دلیل طلب هایشان دست به شکایت زده بودند. حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که در طول این مدت فرصت زیادی برای تسویه با آنها داشت کار را به روز آخر کشاند و تنها توانست رضایت محمدامین آرام طبع را با پرداخت بدهی جلب کند.

فرصت اندکی سرخابی ها برای پرداخت بدهی سبب شد تا رئیس فدراسیون فوتبال نیز مجبور به دخالت در این موضوع شود. مهدی تاج با طلبکاران پرسپولیس تماس گرفت اما وی نیز موفق نشد بدهی پرسپولیس به داخلی ها را صفر کند.

پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس درباره این موضوع گفت: تلاش بسیار زیادی کردیم تا بتوانیم بدهی هایمان را پرداخت کنیم. اما واقعا برخی بدهی ها طوری است که نمی توانستیم یک شبه تسویه کنیم. مسئولان فدراسیون هم پیگیر امور جاری بودند اما مهمتر از تمام این کمک ها، پولی بود که باید به طلبکاران پرداخت می کردیم.

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: نتوانستیم بدهی مان به آقایان علی دایی و مسعود همامی را پرداخت کنیم تا  پرونده مالی باشگاه با میزان بدهی مشخصی به AFC ارسال شود.

وی ادامه داد: پیشرفت بسیار زیادی در شفافیت مالی داشتیم. بدهی های باقیمانده کلانی را پرداخت کردیم و امیدوار هستیم بتوانیم در آینده نزدیک، بدهی های خود را به صفر برسانیم. از این رو بعید می دانم مشکلی برای صدور مجوز حرفه ای به وجود بیاید. چون پیشرفت های قابل قبولی داشته ایم.

باشگاه پرسپولیس همچون بسیاری از باشگاه های داخلی کشور باید منتظر تایید نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای صدور مجوز حرفه ای باشد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.