یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان رشت:

وزن تولید زباله رشت از ۸۰۰ تُن فراتر رفت

محیط زیست

گیلان- رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان رشت گفت: در فصل تابستان امسال وزن تولید زباله در شهرستان رشت افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از محیط زیست گیلان ،اصغرخودکار رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان رشت گفت: در فصل تابستان امسال وزن تولید زباله در شهرستان رشت افزایش یافته است.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان رشت افزود: بر اساس هماهنگی به عمل آمده و با مشارکت حامیان حفاظت محیط‌ زیست زباله‌های رها شده در مناطق جنگلی، گردشگری سراوان و سواحل رشت با نظارت محیط‌بانان یگان محیط‌ زیست شهرستان رشت جمع آوری و به لندفیل سراوان انتقال یافت.

وی اضافه کرد: در این ماموریت مقدار دو کامیون زباله به وزن حدود چهار تن زباله رها شده جمع‌آوری و به محل دفن زباله‌های شهری انتقال یافت.

خودکار با اشاره به اینکه اغلب زباله های رها شده توسط گردشگران از نوع زباله خشک است، خاطرنشان کرد: در شهرستان رشت روزانه حدود هشتصد تن زباله تولید می‌شود و با توجه به حضور گردشگران و توریسم در فصل تابستان این مقدار به‌ نحو چشمگیری افزایش یافته است.متاسفانه این زباله‌ها در طبیعت و مناطق گردشگری رها می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رشت ۲۳ کیلومتر نوار ساحلی دارد، تصریح کرد: از عموم مردم و گردشگران انتظار می‌رود، در امر حفاظت و سالمسازی محیط زیست شهرستان به خصوص سواحل ما را یاری کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.