دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰

هزینه یک عروسی در تهران چقدر است؟

1

با احتساب سرویس طلا و قیمت‌های دیگر عروسی با پایین‌ترین قیمت در تهران حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه بر می‌دارد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، ارزان‌ترین لباس عروس موجود برای اجاره ۴۰۰ هزار تومان است که البته چندین‌بار تن خورده و قیمت یک لباس عروس معقول و استفاده‌نشده برای یک شب اجاره، ۲ میلیون تومان است. تفاوت قیمت اجاره و خرید، چیزی حدود ۵۰۰ هزار تومان است و خیلی‌ها ترجیح می‌دهند به جای اینکه لباس عروس را اجاره کنند، آن را بخرند.

 قیمت یک جفت کفش سفید برای عروس‌خانم‌ها در منطقه جمهوری ۱۰۰ هزار تومان و در منطقه جردن حدود یک میلیون تومان است. قیمت یک‌دست کت و شلوار دامادی در خیابان جمهوری ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تمام می‌شود. قیمت یک کفش مناسب برای داماد در منطقه جمهوری هم ۲۰۰ هزار تومان و در منطقه میرداماد حدود یک و نیم میلیون تومان است.

 دستمزد برای آرایش عروس در محلات پایین‌تر تهران ۵۰۰ هزار تومان و برای محلات بالاتر ۲ تا ۵ میلیون تومان است. برای آرایش داماد هم قیمت‌ها از ۲۵ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. 

 قیمت حلقه‌های ساده دوقلو از دو میلیون تومان شروع می‌شود و اگر قرار باشد حلقه‌های الماس‌نشان خریداری شود تا ۱۰ میلیون تومان هم می‌رود. برای خرید یک سرویس طلای ساده باید در بدترین حالت ۷ میلیون تومانی هزینه کرد و اگر مشکل مالی وسط نباشد، سرویس طلاهای ۴۰ میلیونی، ۸۰ میلیونی و بالاتر هم در بازار طلا موجودند.

 آینه و شمعدان‌های کوچک نقره قیمتشان از ۴ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱۵ میلیون تومان قیمت دارند. آینه و شمعدان‌های مس و فیروزه نیز قیمتشان حدود ۸ میلیون تومان است و اگر جنسشان برنز باشد از یک میلیون تومان شروع می‌شود.

 برای ماشین عروس اجاره بی‌ام دبلیو با راننده برای یک شب، یک میلیون تومان است و اجاره اتومبیلی مثل اوپتیما ۴۰۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. دسته‌گل عروس نیز می‌تواند ۱۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشته باشد که بستگی به نوع گل دارد.

 هزینه آتلیه و فیلمبرداری هم از یک تا ۳۰ میلیون تومان در تهران متغیر است. هزینه اجاره‌ی باغ برای برگزاری مراسم عروسی از ۳ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است. 

 هزینه تالار هم با ۱۵۰ میهمان، دو نوع غذا، چهار نوع میوه و چای یا شربت در مناطق پایین تهران از ۱۱ میلیون تومان شروع می‌شود.

با احتساب سرویس طلا و قیمت های دیگر عروسی با پایین ترین قیمت در تهران حدود 40 میلیون تومان هزینه بر می دارد

منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.