دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹

کاهش قیمت مرغ در بازار تهران

1

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت:قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم در بازار تهران به ۹۴۰۰ تومان کاهش یافت و هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی فله ۱۸۰۰۰ هزار تومان تا ۱۹۰۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اظهار کرد: نرخ امروز هر کیلوگرم مرغ گرم استعلامی کشتارگاههای تهران۸۴۰۰ تومان، پخش ۸۶۰۰ تومان و خرده فروشی های تهران ۹۴۰۰ تومان است و هر کیلوگرم مرغ شمال در خرده فروشی های تهران ۸۶۰۰ تومان و  در میدان بهمن ۷۷۰۰ تومان قیمت دارد.

وی افزود:  قیمت فعلی مرغ در بازار مصرف به حدی کاهش یافته است که هزینه های تولید مرغدارن را تامین نمیکنند و آنها محبور به فروش محصول خود با قیمت کمتر از هزینه تمام شده هستند.

  رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: نرخ منطقی مرغ در بازار مصرف با در نظر گرفتن هزینه های تولید برای مصرف کننده ۱۰ هزار تومان است و درصورتی که کمتر از این قیمت به فروش برسد برای مرغداران ضرر به همراه دارد.

قیمت تخم مرغ

وی تصریح کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی فله نیز در تهران ۱۸۰۰۰ هزار تومان تا ۱۹۰۰۰ هزار تومان است.

بنابراین گزارش، کارگروه تنظیم بازار  چندی پیش حداکثر قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار را ۸۱۷۵ تومان اعلام و شرکت پشتیبانی امور دام را مکلف کرده بود که در صورتی که قیمت این محصول بیش از این نرخ افزایش یابد برای تعدیل قیمتها ورود کند.  گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم مرغ در هفته های گذشته از ۱۲۰۰۰ تومان عبور کرده بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.