سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

آیت الله سبحانی در دیدار با رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس:

پرستیژ جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی باید حفظ شود

سبحانی

آیت الله سبحانی در دیدار رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: باید پرستیژ ایران در مجامع بین المللی و در خارج محفوظ باشد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده اند، امروز (دوشنبه، 19 شهریورماه) با آیت الله شیخ جعفر سبحانی دیدار و گفت وگو کردند.

براساس این گزارش آیت الله سبحانی در دیدار با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: دو نعمت سلامتی و امنیت معمولا مورد غفلت انسان قرار می گیرند، انسان ها وقتی در امنیت هستند کارهای فردی و جمعی خود را انجام می دهند ولی اگر امنیت مختل شود انجام این امور با مشکل مواجه می شود.

این مرجع تقلید شیعیان خطاب به رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: شما شغل بسیار مهمی دارید که باید هم امنیت عِرضی و ناموسی و هم امنیت خارجی را در نظر بگیرید، همانطور که اگر حرکتی علیه خاک و افراد کشور انجام شود برای ما سنگین است، متهم کردن کشور به مسئله ای که از نظر قداست صحیح نیست، برای ما سنگین است و عِرض هم باید در دایره امنیت قرار گیرد.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه پرستیژ جمهوری اسلامی ایران باید در مجامع بین المللی و در خارج محفوظ باشد، گفت: هر پدیده ای که به پاکی ایران لطمه وارد کند برای ما پذیرفته نیست.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه رسول اکرم (ص) 13 سال در مکه امنیت نداشتند که در این مدت تنها به صورت تک فردی افراد را به دین اسلام دعوت کردند اما در مدینه پس از اینکه اوس و خزرج امنیت رسول الله را برعهده گرفتند پیغمبر توانستند حکومت تشکیل داده و در آن منطقه فعالیت کنند.

آیت الله سبحانی گفت: رسول اکرم مراقب بود تا در هر جایی اگر نطفه فتنه ای ایجاد شد، آن را خاموش کنند، ان شاالله شما نیز امنیتی که با خون شهدا ایجاد شده را حفظ کنید.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: از تذکر دادن به مقامات مسئول کوتاهی نکنید ممکن است تذکر دادن برای یک مقام مسئول تلخ باشد ولی همان مقام مسئول نیز میوه شیرین این تذکر را می چیند.

آیت الله سبحانی اظهار داشت: اگر در مورد فساد اداری تذکر می دادند و مسئولان نیز عمل می کردند کار به اینجا نمی رسید و مشکلات کنونی ایجاد نمی شد.

توضیحات فلاحت پیشه در خصوص شایعاتی که اخیرا در خصوص حضور زائران خارجی در مشهد مطرح شده است

براساس این گزارش حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در کمیسیون امنیت ملی مجلس به دنبال این هستیم که ظرفیت های روابط دو جانبه با کشورهای مختلف را احیا کنیم، همچنین توجه به مرزها را در دستورکار قرار داده ایم تا این موضوع نیز سامان یابد و دیگر شاهد فساد در این حوزه نباشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در شرایط حساسی قرار داریم، بیان کرد: هر نماینده ای برای بررسی روابط با سایر کشورها مسئولیتی را برعهده گرفته است، اعتقاد داریم که با وجود تحریم های خارجی بخشی از مشکلات کشور ناشی از خودتحریمی است اگر مشکلات داخلی را حل کرده و زیرساخت ها را تقویت کنیم می توان مشکلات را برطرف کرد.

وی افزود: آمریکا قوی تر از آمریکای 20 ساله گذشته نیست امروز به وحدت داخلی نیاز داریم.

فلاحت پیشه ادامه داد: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس منافع ملی را تعریف کرده ایم و بدون توجه به مسائل جناحی در این زمینه حرکت می کنیم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو با بیان اینکه اخیرا در سفر به مشهد با آیت الله رئیسی دیدار داشتیم و مقرر شد تا در زمینه احداث زائرسرا برای زائران پاکستانی نیز همکاری های لازم را انجام دهیم. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بحث زائران عتبات و زائران امام رضا (ع) را در دستورکار قرار داده است و این موضوع را باید به عنوان یک فرصت ببینیم.

فلاحت پیشه با بیان اینکه جدای از برکات و آثار معنوی حضور زائران در ایران 6 میلیارد دلار از محل حضور زائران مذهبی و دینی در حوزه گردشگری جذب شده است این مبلغ یک و نیم برابر عملکرد عمرانی کل کشور در سالیان اخیر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حواشی که اخیرا در خصوص حضور زائران خارجی در مشهد مطرح شده است، گفت: سال گذشته از یک و نیم میلیون زائر خارجی 18 نفر متهم توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اند و در سال جاری نیز 98 نفر متهم در بین 2 میلیون زائر خارجی دستگیر شده که پرونده های این افراد در دادگاه مورد بررسی قرار گرفته و اغلب آن ها به دلیل اینکه جرمی را مرتکب نشده اند توسط قضات تبرئه شده اند.

فلاحت پیشه با بیان اینکه در شورای تامین استان خراسان رضوی این موضوع را مطرح کردیم و خواستیم که مسئولان بدون تعارف و به صورت جدی اقدام کنند تا حرمت ایران حفظ شود، این مسئله توطئه و شایعه بوده است که انشاالله بر این شایعه غلبه خواهد شد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.