چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸

برگشتن علائم حیاتی روحانی مضروب مشهدی

مضروب

علائم حیاتی حجت الاسلام تولایی، روحانی مضروب مشهدی تاحدودی برگشته است.

به گزارش قدس آنلاین ، توسی مدیر روابط عمومی بیمارستان قائم مشهد ؛گفت:حجت الاسلام تولایی پس از عمل جراحی قلب باز به بخش ICU بیمارستان قائم مشهد منتقل شد

وی افزود:علائم حیاتی حجت الاسلام تولایی تا حدودی برگشته و پزشکان تاکنون در رابطه با مرگ مغزی صحبتی نکرده اند و امید است که این روحانی اوضاعش مساعد تر شده و به زندگی بازگردد.

محمود تولایی برادر حجت‌الاسلام تولایی گفت: حجت‌الاسلام محمد تولایی اکنون در بخش آی سی یو بستری و در کما است و پزشکان قطع امید کرده‌اند و تنها یک درصد امید است که آن هم مگر معجزه‌ای رخ دهد.

وی درباره آخرین وضعیت برادر خود  گفت: ایشان اکنون در بخش آی سی یو بستری و در کما است و فعلا مغز جواب نداده و پزشکان می‌گویند تا مغز جواب ندهد و فعالیتش را شروع نکند کاری از دستشان برنمی‌آید و تنها با دستگاه زنده است.

تولایی با بیان اینکه برادرم را ابتدا به بیمارستان امدادی بردند، اما اکنون در بیمارستان قائم (عج) بستری است، اظهار کرد: در امدادی گفتند که چاقو یک سانتی‌متر بالاتر از قلب اصابت کرده، اما دیروز یکی از پزشکان گفت که در زمان عمل متوجه شدند که پارگی در قلب نیز اتفاق افتاده است، اما با جراحتی که در قلب بوده باز هم قلب کار خود را انجام می‌داد.

وی ادامه داد: اکنون مشکل محمد قلب نیست مشکل وی مغزی است که اگر جواب و عملکردی نشان دهد احتمال زنده ماندن او وجود دارد در غیر این صورت دیگر تمام است.

ابعاد این موضوع توسط دادگستری در حال پیگیری است

محمدرحیم نورویان معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  هم دراینباره گفت: پس از اعلام سوء قصد به جان یک روحانی در یکی از خیابان‌های مشهد و بستری شدن وی در بیمارستان که اول هفته جاری صورت گرفت به همراه فرماندار عیادتی از این فرد داشتیم که حالش مساعد بود.

وی افزود: البته دیروز خبری مبنی بر نامساعد شدن حال وی منتشر شد که فرماندار مشهد پیگیر روند درمانی این فرد است.

 در خصوص دلیل وقوع این سوء قصد گفت: ابعاد این موضوع توسط دادگستری در حال پیگیری است.

قاضی حسن حیدری معاون دادستان مشهد گفت: این طلبه سوار یک پیکان قدیمی بوده که شخصی برای سئوال از وی، به خودروی وی نزدیک شده و با چاقو به وی حمله کرده و متواری شده است.

وی  افزود: در حال حاضر پیگیری دستگیری ضارب هستیم و اقداماتی را صورت داده‌ایم و اکیپ‌های ما مشغول هستند.

طلبه‌های خوش اخلاق و حافظ قرآن مدرسه علمیه

حجت‌الاسلام محمود خدابخشیان، مدیر مدرسه نورالرضا(ع)، روحانی جوان بعد از خروج از کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای سوار خودروی خود می‌شود که فردی ناشناس بعد از سلام به او در کمتر از ثانیه‌ای چاقوی در قفسه سینه او فرو می‌برد. 

وی  افزود: حجت‌الاسلام تولایی به دلیل اینکه در ابتدا ضربه چاقو را احساس نمی‌کند با خودرو خود به سمت خانه حرکت می‌کند اما بعد از گذشت مدتی نمی‌تواند رانندگی کند و به یک موتوری می‌گوید مرا به نزدیکترین بیمارستان برسان اما زمانی که به بیمارستان منتقل می‌شود در راه می‌افتد. 

مدیر مدرسه نورالرضا(ع) گفت: تولایی را به بیمارستان امدادی می‌برند اما بیمارستان متوجه این موضوع ساده که چاقو به قلب او خورده است نمی‌شود یعنی از روز پنج شنبه که این اتفاق رخ داد تا روز دوشنبه پزشکان متوجه این موضوع نشدند. 

حجت‌الاسلام محمود خدابخشیان، افزود: در روز دوشنبه آقای تولایی را به بیمارستان قائم(عج) منتقل می‌کنند و بعد از یک عمل جراحی او همچنان در کما است اگر پزشکان زودتر تشخیص می‌دادند که چاقو در نزدیکی قلب اصابت کرده است حال او به این اندازه وخیم نمی‌شد. 

وی تصریح کرد: حجت الاسلام تولایی، از طلبه‌های خوش اخلاق و حافظ قرآن مدرسه ما بود و پایه هفت تحصیلات را می‌گذراند و امسال به پایه هشت می‌رفت، آزار او به کسی نمی‌رسید و باکسی خصومتی نداشت. 

منبع : باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.