شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸

نمایندگان استان خراسان رضوی مطرح کردند

طرح سؤال از وزیر بهداشت برای ساخت «برج سپید»

برج سپید

مجتمع برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد سال گذشته در شرایطی با صرف هزینه زیاد به بهره برداری رسید که برخی از شهرها و روستاهای کشور در فقر خدمات درمانی به سر می‌برند که این موضوع باانتقاد و گلایه‌های زیادی از سوی نمایندگان استان و مردم مواجه شد.

 رئیس مجمع نمایندگان استان در این باره گفت: انتظار ما از دولت و وزارت بهداشت و درمان این است که در تخصیص امکانات بهداشتی و درمانی رویکرد عدالت محوری داشته باشند.

حمید بنایی درادامه به قدس افزود: در شرایطی که امکانات درمانی برخی شهرستان‌های استان بسیار ضعیف است و در حد یک شهرستان نیست، ساخت مجتمع هایی نظیر برج سپید در مشهد با عدالت منطبق نیست.

وی اظهارداشت: اگرچه مشهد یک شهر زیارتی و زائر محور است، اما مسئولان در تخصیص منابع باید به شهرستان‌های دیگر استان نیز توجه داشته باشند و از نگاه یکطرفه در این موضوع اجتناب کنند.

 طرح سؤال از وزیر بهداشت

نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: درباره کاخ مجللی (برج سپید) که در مشهد ساخته شده است از وزیر بهداشت ودرمان طرح سؤال خواهم کرد.

 دکتر جلیل رحیمی جهان آبادی افزود: در زمانی که برای ساخت یک خانه بهداشت در روستاها معطل بودجه هستیم، چرا برای یک ساختمان در مشهد وزارت بهداشت و درمان باید این قدر هزینه کند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: متأسفانه توسعه نامتوازن خدمات و امکانات در حوزه بهداشت و درمان آشکارا مشاهده می‌شود. رحیمی در ادامه در یک برنامه تلویزیونی اظهارداشت: مرکز استان تمام بودجه‌ها و خدمات را می‌بلعد و شهرستان‌های استان در حوزه تخصیص منابع مظلوم واقع شده‌اند. اگر هزینه صرف شده برای کاخ سفید به شبکه بهداشت و درمان تایباد، تربت جام و باخرز داده می‌شد، تمام مشکلات درمانی این مناطق برطرف می‌شد.

وی با اشاره به اینکه ساختمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز بسیار مجلل است، افزود: امکانات بهداشت و درمان شهرستان تایباد در شأن یک شهرستان نیست چون این امکانات برای یک بخش کفایت نمی‌کند؛ چه برسد به شهرستان.

منبع: روزنامه قدس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.