یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸

توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا علیه السلام

بهره برداری از ۲۲۴ پروژه در مناطق محروم خراسان رضوی

قنات

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام گفت؛ امروز و در دومین روز از هفته دفاع مقدس و بصورت همزمان ۲۲۴ پروژه عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با هزینه بری ۷۵ میلیارد ریال در ۶ دهستان این استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش قدس آنلاین، سردار یعقوبعلی نظری  در حاشیه بهره برداری از پروژه های عمرانی دهستان ساق شهرستان زاوه، اظهار داشت: در راستای تخقق منویات مقام عظمای ولایت و محرومیت زدایی از مناطق محروم، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در شش منطقه این استان به مردمان ۸۰ روستای محروم خدمات عمران، اشتغالزایی، فرهنگی و آموزشی ارایه می کند.

وی افزود: امروز و در دومین روز از هفته دفاع مقدس و بصورت همزمان ۲۲۴ پروژه عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با هزینه بری ۷۵ میلیارد ریال با مشارکت مردم و سایر نهادهای مرتبط در ۶ دهستان این استان به بهره برداری می رسد.

نظری تصریح کرد: این پروژه ها شامل احداث، مرمت و تکمیل ۱۵۲ باب مدرسه، احیا و مرمت ۲۵ قنات، ۳ استخر کشاورزی، ۳ کانال آبرسانی و همچنین ۲ بند خاکی و دو پروژه بیابان زدایی در سطح روستاهای محروم ۶ دهستان استان خراسان رضوی به بهره برداری می رسد.

فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا علیه السلام گفت: از آنجایی که خشکسالی بعنوان یکی از مشکلات اساسی این استان بشمار می رود، از مجموع ۳۱۴ پروژه تعریف شده قرارگاه پیشرفت و آبادانی ۹۰ پروژه معادل ۳۰ درصد به احیای قنوات و پروژه های آبرسانی برای توسعه کشاورزی در دهستان های هدف اختصاص داده شده است.

نظری خاطر نشان کرد: در حال حاضر از مجموع ۳۱۴ پروژه تعریف شده توسط قرارگاه، ۲۲۴ پروژه این هفته به بهره برداری می رسد و علاوه بر این چندین پروژه اشتغالزایی در دست اقدام است که به محض تکمیل گزارش نهایی آن ارائه خواهد شد.

منبع: تابان تربت

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.