شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸

ضریح جدید سرداب "رأس الشریف" حرم امام حسین (ع) نصب شد

13970619000392_Test_PhotoN.JPG

در آستانه اربعین حسینی، ضریح جدید سرداب رأس الشریف حرم مطهر امام حسین (ع) به عنوان نزدیک‌ترین ضریح به مضجع شریف سیدالشهدا (ع) نصب شد.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، احداث سرداب رأس‌الشریف از سال گذشته آغاز شده بود که مراحل پایانی آن، اوایل سال جاری به همت آستان قدس حسینی در حال انجام بود.

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، متولیان حرم مطهر امام حسین (ع) به منظور توسعه حرم مطهر و ایجاد فضای مناسب برای زائران اربعین، تصمیم به بازگشایی سرداب رأس الشریف گرفتند.

بر همین اساس پنج‌شنبه هفته گذشته مراحل پایانی نصب ضریح جدید این سرداب نیز انجام و این سرداب بر روی زائران گشوده شد.

این ضریح که به عنوان نزدیک‌ترین ضریح به مضجع شریف سیدالشهدا (ع) است، پیش‌ از این در قتلگاه نصب شده بود که با توجه به برنامه‌ریزی‌های آستان قدس حسینی، با اعمال تغییرات و اصلاحات بر روی بخش‌هایی از آن، پنج‌شنبه در سرداب رأس‌الشریف نصب شد و به طور کامل در اختیار زائران حسینی قرار گرفت.

به گزارش فارس، این روزها شهر کربلا مملو از جمعی عاشقان حسینی است که در آستانه اربعین شهدای کربلا به این شهر مقدس مشرف شده‌اند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);