دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷

فتحی: هنوز با هیچ بازیکنی مذاکره نکرده‌ایم

1

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران تأکید کرد در شأن وزیر ورزش نیست که درباره جذب سرور جپاروف یا بازیکن دیگری صحبت کند.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره دو پیروزی اخیر این تیم در لیگ برتر اظهارداشت: از ابتدای فصل به هواداران‌مان قول داده بودم که این تیم روز به روز بهتر خواهد شد و روند صعودی را طی می‌کند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و تیم بازی به بازی بهتر و تماشاگرپسندتر باشد. امیدوارم در ادامه بازی‌ها از لحاظ کیفیتی و نتایجی در سطح بالاتری قرار بگیرد.

وی راجع به اینکه گفته می‌شود بخشی از مطالبات اعضای تیم پرداخت شده است، گفت: باشگاه تعهداتی به بازیکنان و کادر فنی دارد که بایست پرداخت شود. با هماهنگی به عمل آمده ان‌شاءالله شاهد این خواهیم بود که کم کم مابقی تعهدات را نیز پرداخت کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره اینکه چند درصد از مطالبات تاکنون پرداخت شده است، گفت: درصد دقیق را باید از امور مالی سؤال کنم، اما در حال تعامل با بازیکنان و کادر فنی هستیم. امیدوارم مشکلات مالی باشگاه استقلال و البته سایر باشگاه‌ها حل شود تا بازیکنان بتوانند با خیالی آسوده‌تر در خدمت باشگاه‌شان باشند.

وی در خصوص شایعه پیوستن جپاروف به آبی‌پوشان در نیم‌فصل و آغاز مذاکرات با این بازیکن از سوی باشگاه استقلال تصریح کرد: خیر، هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است و در مورد لیست ورودی و خروجی هیچ صحبتی نشده. من با شفر صحبت‌هایی داشتم و قرار شد بعد از بازی آخر نیم‌فصل لیست را از او بگیریم. با توجه به گروه سختی که استقلال در آسیا دارد این تیم و همه تیم‌های دیگر به دنبال تقویت و برطرف کردن نقاط ضعف‌شان خواهند بود. ما هم با کمک کمیته فنی بررسی خواهیم کرد و با نظر سرمربی برای تغییر و تحولات در تیم اقدام می‌کنیم، اما هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و با هیچ بازیکنی مذاکره نکرده‌ایم. البته هنوز هیچ بازیکنی در لیست خروجی هم قرار نگرفته است. خواهش می‌کنم که هواداران و رسانه‌ها به این مسائل دامن نزنند. در فضای مجازی خبرهایی منتشر می‌شود که فلان بازیکن می‌خواهد به تیم اضافه شود و یا فلان بازیکن در لیست خروجی قرار گرفته که هیچ‌کدام از آنها صحت ندارد. اگر اتفاق خاصی رخ بدهد از طریق سایت باشگاه به صورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

فتحی در خصوص اینکه پادوانی به کشورش برزیل بازگشته است، عنوان کرد: این وظیفه باشگاه بود که به امور او رسیدگی کند. پادوانی یک بازیکن خوب و بااخلاق برای استقلال بود که از ابتدای مصدومیتش باشگاه سعی کرد در خدمتش باشد. از زمانی که ما به باشگاه آمدیم نیز همه هم‌وغم‌مان رسیدگی به پادوانی بود. متأسفانه او سلامت به کشور ما آمد و با ویلچر به کشورش بازگشت. این ناراحت‌کننده است، اما هر کاری که از دست باشگاه برمی‌آمد، انجام شده است. هم‌اکنون نیز هماهنگی با محل زندگی او در برازیلیا انجام شده است. همچنین با چند کلینیک در سوئد صحبت شده است تا روند درمان پادو پی‌گیری شود. باشگاه کماکان در خدمت ایشان خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره وضعیت ایرج دانایی‌فر، پیشکسوت باشگاه استقلال که این روزها در بیمارستان بستری است، گفت: متأسفانه دیروز از این موضوع باخبر شدیم و امروز به همراه آقای عبداللهی و دکتر نوروزی به خدمت ایشان رفتیم. متأسفانه ایشان حال مساعدی ندارد. امیدواریم با دعای مردم و هواداران حال این اسطوره که زننده نخستین گل ملی ایران در جام جهانی بود، خوب شود. باشگاه استقلال تأکید دارد که در این باره کوتاهی صورت نگیرد. من به خانواده دانایی‌فر گفته‌ام که ایشان جزو خانواده استقلال است و باشگاه بر حسب تکلیف و وظیفه‌ای که دارد در قبالش کوتاهی نخواهد کرد.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درباره گمانه‌زنی‌ها برای ساخت یک ورزشگاه اختصاصی استقلال یادآور شد: دقیقاً چنین بحثی مطرح است. شما بدانید هر صحبتی که از سوی ما اعلام می‌شود برای این نیست که مردم خوشحال شوند و قرار است واقعاً اقدام شود. ما چند نقطه را در تهران بررسی کردیم و با اسپانسر نیز مذاکره داشته‌ایم تا بتوانیم استقلال را از خانه‌به‌دوشی خارج کنیم و به دنبال درآمدزایی باشیم. می‌خواهیم استقلال صاحب‌خانه شود و حتی بتواند مسابقاتش را در ورزشگاه خانگی برگزار کند. امیدوارم در دوره‌ای که ما در استقلال هستیم حداقل کلنگ ساخت ورزشگاه زده شود.

فتحی راجع به وضعیت داریوش شجاعیان هم خاطرنشان کرد: خدا را شکر او وضعیت مطلوبی دارد و در تمرینات شرکت می‌کند و بعد از نیم‌فصل با قدرت مضاعف به ترکیب تیم اضافه خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت مرتضی تبریزی و دلایلی که این بازیکن در مسابقات به میدان نمی‌رود و گفته می‌شود از استقلال جدا خواهد شد، اشاره کرد: همان‌طور که گفتم درباره لیست ورودی و خروجی صحبتی نشده است، اما اینکه بازیکن در لیست ۱۱ یا ۱۸ نفره قرار بگیرد این با نظر سرمربی تیم است. مرتضی بازیکن خوب و تراز اولی است و ما همچنان در خدمتش خواهیم بود، اما اینکه چه کسی باید از تیم جدا شود با تصمیم شفر است.

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در واکنش به این پرسش که هواداران استقلال معتقدند وزیر ورزش پرسپولیسی است، اظهار داشت: این سؤال را باید از وزیر ورزش بپرسید. بنده قبلاً درباره این توضیح داده‌ام که آقای سلطانی‌فر از هیچ کمکی برای باشگاه دریغ نکرده است و همیشه از ما حمایت لازم را داشته.

فتحی در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان این برنامه که پرسیده بود پول جپاروف را چه کسی به غیر از وزیر ورزش پرداخت کرده است، گفت: خیر، آقای وزیر نه پولی به استقلال می‌دهد و نه به پرسپولیس. اصلاً وزارت ورزش طبق قانون نمی‌تواند به استقلال و پرسپولیس پولی پرداخت کند. درباره بازیکنان نیز اگر جپاروف و یا هر بازیکن دیگری مورد تأیید قرار گرفته باشد، برای جذب آن اقدام می‌شود. وزیر کاری به این موضوعات ندارد. اصلاً در شأن آقای وزیر نیست که درباره جذب جپاروف یا بازیکن دیگری صحبت کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه باشگاه استقلال در نیم‌فصل چند جای خالی برای جذب دارد، گفت: لیست استقلال هم‌اکنون پر است، اما باید بعد از مشخص شدن فهرست بازیکنان ورودی و خروجی جا برای جذب بازیکن باز کنیم. این موضوع فقط با نظر سرمربی، کادر فنی و کمیته فنی خواهد بود. بازیکنان نیز باید از تیم کنار گذاشته شوند تا بازیکنان مورد نیاز اضافه شوند.

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در ادامه در خصوص بسته شدن پرونده یازالده گومز پینتو گفت: خدا را شکر با کمک همه همکاران این اتفاق مهم رخ داد و پرونده گومز بسته شد. امیدوارم بتوانیم همین اتفاق را برای پرونده بویان و جپاروف هم تکرار کنیم.

وی راجع به اینکه شکایت استقلال برای رأی سوپرجام به کجا کشیده است، یادآور شد: هنوز منتظر رأی نهایی دادگاه بین‌المللی داوری ورزش هستیم که فکر می‌کنم تا چند هفته دیگر مشخص خواهد شد. قطعا امیدواریم که استقلال و هوادارانش در مورد بازی سوپرجام به حق‌شان برسند.

فتحی در ادامه درباره اینکه به نظر می‌رسد استقلال به یک مهاجم تراز اول احتیاج دارد، تصریح کرد: قطعاً هواداران توقع دارند که استقلال همیشه قوی و قدرتمند باشد ما هم سعی می‌کنیم که همین اتفاق رخ دهد، اما با توجه به بضاعت‌مان و نظر سرمربی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در واکنش به مطرح شدن دوباره بحث خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بیان کرد: بنده اگر بخواهم اطلاعات صحیح بدهم باید بگویم از این موضوع مطلع نیستم و متولی آن وزارت ورزش است. من این موضوع را فقط از رسانه‌ها مطلع شدم فقط می‌دانم عزمی جدی برای اینکه این موضوع به مرحله پیشرفت برسد وجود دارد. اما از جزئیات آن بی‌اطلاع هستم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود با وجود عملکرد ضعیف نیومایر و الحاجی‌گرو شفر این دو بازیکن را دوست دارد، یادآور شد: بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن نیست. هر بازیکنی چه خارجی و چه داخلی زیر ذره‌بین کمیته‌ و کادر فنی است. هر کس صلاحیت فنی بالایی نداشته باشد از تیم خارج خواهد شد. هیچ فرقی بین بازیکنان نیست و آقای شفر همه بازیکنان را دوست دارد، اما کسی که سطح فنی بالاتری داشته باشد را قطعاً بیشتر دوست خواهد داشت.

فتحی در واکنش به اینکه شفر اعلام کرده اشخاصی در باشگاه به دنبال ضربه زدن به استقلال هستند، خاطر نشان کرد: در این باره باید از خود شفر سؤال کنید، اما در باشگاه بین ارکان، معاونین، کمیته فنی و بنده همکاری متقابل وجود دارد. هم آقای شفر در اختیار باشگاه است و هم باشگاه در اختیار ایشان. بعید می‌دانم مشکل خاصی وجود داشته باشد و اگر شخص خاصی را منظور دارند، من بی‌اطلاع هستم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در پایان تصریح کرد:‌ اگر اتفاق خوبی در باشگاه رخ می‌دهد این مهم با همکاری و کار تیمی انجام شده است. اگر یک پرونده بین‌المللی بسته می‌شود از آقای خطیر گرفته تا تک تک همکاران‌مان در آن نقش دارند. همه در باشگاه در حال زحمت کشیدن هستند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.