سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴

ترک تحصیل ۳ هزار دانش‌آموز به خاطر زندانی‌شدن یکی از والدین

ب

رئیس سازمان زندان‌ها از حل مشکل ۳هزار دانش‌آموزی خبر داد که به خاطر زندانی‌شدن یکی از والدین ترک تحصیل کرده بودند.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، اصغر جهانگیر در دیدار با آیت‌الله علم‌الهدی با ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای کشور گفت: مهمترین اقدام در سالهای اخیر توجه ویژه به موضوع کاهش جمعیت کیفری بود که نتایج قابل توجهی در این خصوص حاصل شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها، سازماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف را اقدام مهم دیگر در سالهای اخیر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میانگین تعداد زندانیان متهم به نسبت کل محکومان 17درصد است که با کمک مسئولین قضایی این امر محقق شده است.

جهانگیر در بخش دیگری از گزارش خود بیان داشت: توجه به خانوادههای زندانیان و توسعه خدمات در این بخش نیز از جمله اقدامات مهم دیگری بوده است که با جدیت در حال پیگیری است. وی از شناسایی و رفع مشکل حدود سه هزار دانش آموزی خبر داد که به خاطر زندانی شدن یکی از والدین ترک تحصیل کرده بودند.

مشاور رئیس دستگاه قضا ارائه آموزش های خانواده محور به همسران زندانیان با هدف کاهش آسیب های زندان را یکی دیگر از برنامه های سازمان زندان ها عنوان کرد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در ادامه افزود: طرح پابندهای الکترونیکی که طی سال های گذشته دوره آزمایشی خود را پیموده اکنون آماده اجراست و در صورت تامین منابع مالی آن که در برنامه بودجه سال 98 به مجلس ارائه شده است می تواند نقش بسزایی در روند کاهش جمعیت زندانیان و همچنین کاهش آسیب های زندان خواهد داشت.

جهانگیر در بخش پایانی سخنان خود به اجرای طرح های آموزشی و کنترل بیماری در زندان ها اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته 6 هزار زندانی بی سواد تحت آموزش سواد آموزی در زندان ها قرار گرفتند.

وی در ادامه از اجرای طرح های متنوع قرآنی و برنامه های دینی با محوریت نماز خبر داد.

این مقام ارشد قضایی در پایان اظهار داشت: تشکیل پرونده شخصیت و شناسنامه بهداشتی و درمانی برای تمامی زندانیان یکی دیگر از اقدامات سازمان زندان ها در زمینه خدمات درمانی و کنترل بیماری در زندان هاست.

در این دیدار رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان و همچنین جمعی از مدیران سازمان زندان ها حضور داشتند.

در حاشیه این دیدار آیت الله علم الهدی ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید زندان های استان خراسان رضوی گفت: تمامی مسئولین این استان خادمان امام رضا(ع) هستند و باید این افتخار را به دیده قرار دهید و برای انجام بهتر وظایف تلاش کنید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.