سه‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴

شاخص بورس ۸۸۳ واحد رشد کرد

1

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۸۸۳واحد رشد کرد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۲ میلیارد و ۱۷۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۵۴۴میلیارد تومان در ۱۳۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۸۸۳واحدی در ارتفاع ۱۶۲هزار و ۸۰۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی گروه مپنا، بانک تجارت و فولاد خوزستان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی شازند و پالایش نفت بندرعباس با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۵۶واحد، کل (هموزن) ۲۶۸واحد، قیمت (هموزن) ۱۱۸واحد، آزاد شناور ۱۲۲۲واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم هم به‌ترتیب ۷۶۵و ۱۲۱۰واحد رشد را به‌ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵۹۷میلیون ورقه به‌ارزش ۵۷۰میلیارد تومان در ۸۸هزار نوبت، آیفکس ۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹۸۰واحد قرار گرفت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);