شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

جام ملت‌های آسیا- ۲۰۱۹

حاج‌صفی: تا قهرمانی آسیا ۲ فینال دیگر پیش رو داریم

1

احسان حاج‌صفی، مدافع - هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان گفت که این تیم برای دستیابی به عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ دو فینال دیگر پیش رو دارد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، احسان حاج‌صفی از جمله بازیکنان باتجربه تیم ملی است که با بیش از ۱۰۰ بازی ملی جزو مهره‌های قابل اطمینان کارلوس کی‌روش به حساب می‌آید، بازیکنی که حالا پس از چند تجربه ناموفق در جام ملت‌ها، به دنبال کسب افتخاری بزرگ همراه با تیم ملی است و تحقق رؤیایی بزرگ، رؤیای قهرمانی جام ملت‌های آسیا که تنها دو بازی و دو برد برای رسیدن به آن باقی مانده است یا از زبان احسان حاج‌صفی بگوییم، تنها دو فینال دیگر داریم. گفت‌وگوی با احسان حاج صفی را در ادامه می‌خوانید:

خدا را شکر توانستیم به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ صعود کنیم،‌ آن هم با یک عملکرد فوق‌العاده در خط دفاع و البته خط حمله ...

بله، خدا را شکر توانستیم بازی با چین را ببریم و دل مردم ایران را شاد کنیم. تنها هدف‌مان هم همین است که دل این مردم شاد شود. از آنها می‌خواهم برای ما در بازی‌های آینده هم دعا کنند تا دست پُر از زمین خارج شویم. از ابتدای مسابقات هم هدف‌مان همین بود که ابتدا گل نخوریم و بعد بتوانیم گل بزنیم. مقابل ژاپن نیز با همین هدف بازی خواهیم کرد.

ژاپن یکی از پُرافتخارترین و قدرتمندترین تیم‌های آسیاست. دیدار با این تیم را چطور ارزیابی می‌کنی؟

دیدار با ژاپن صددرصد سخت‌تر از بازی با عمان و چین است. شادی ما از پیروزی مقابل چین تمام شده است و از الان به بعد به فکر ژاپن هستیم و این تیم را آنالیز خواهیم کرد. ان‌شاءالله همان‌طور که گفتم در این مسابقه هم بتوانیم دست پُر از زمین خارج شویم و دل مردم را دوباره شاد کنیم.

اکثر کارشناسان و رسانه‌های دنیا، ایران را شانس اصلی قهرمانی آسیا می‌دانند،‌ آیا این موضوع روی روحیه بازیکنان تأثیرگذار است یا دچار غرورتان می‌کند؟

هدف ما این است که بازی به بازی پیش برویم. از ابتدا هم قرارمان با یکدیگر این بود که هفت فینال را پیش رو داریم و باید در تمام آنها پیروز شویم. خدا را شکر تاکنون پنج فینال را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و دو فینال دیگر پیش رو داریم که امیدوارم آنها هم به خیر بگذرند. من باز هم می‌گویم فقط از مردم ایران می‌خواهم که برای‌مان دعا کنند.

یک موقعیت خوب هم در دیدار برابر چین داشتی،‌ اما تبدیل به گل نشد.

حیف شد! حمله کردیم و شوت زدم، اما قسمت نبود. ان‌شاءالله بازی‌های بعدی!

ان‌شاءالله گل قهرمانی ...

به امید خدا. فرقی نمی‌کند چه کسی گل بزند، مهم این است که تیم پیروز و قهرمان شود.

به عنوان سؤال پایانی، شایعاتی مطرح شده که کارلوس کی‌روش در پایان مسابقات از تیم ملی ایران جدا خواهد شد، آیا به نظرت این موضوع روی روحیه بازیکنان تأثیر دارد و آیا اصلاً به این موضوع فکر می‌کنید؟

به این چیزها فکر نمی‌کنیم. هدف‌مان فعلاً این مسابقات است و ان‌شاءالله بعد از پایان مسابقات و قهرمانی در مورد این مسائل صحبت می‌کنیم.

منبع: تhttps://www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۷/۱۱/۰۶/۱۹۳۰۹۶۴/%D۸%A۷%D۸%AD%D۸%B۳%D۸%A۷%D۹%۸۶-%D۸%AD%D۸%A۷%D۸%AC-%D۸%B۵%D۹%۸۱%DB%۸C-%D۸%AA%D۸%A۷-%D۹%۸۲%D۹%۸۷%D۸%B۱%D۹%۸۵%D۸%A۷%D۹%۸۶%DB%۸C-%D۸%A۲%D۸%B۳%DB%۸C%D۸%A۷-۲-%D۹%۸۱%DB%۸C%D۹%۸۶%D۸%A۷%D۹%۸۴-%D۸%AF%DB%۸C%DA%AF%D۸%B۱-%D۹%BE%DB%۸C%D۸%B۴-%D۸%B۱%D۹%۸۸-%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%B۱%DB%۸C%D۹%۸۵-%D۸%B۵%D۸%AD%D۸%A۸%D۸%AA-%D۹%۸۷%D۸%A۷-%D۸%AF%D۸%B۱%D۸%A۸%D۸%A۷%D۸%B۱%D۹%۸۷-%DA%A۹%DB%۸C-%D۸%B۱%D۹%۸۸%D۸%B۴-%D۸%A۸%D۹%۸۵%D۸%A۷%D۹%۸۶%D۸%AF-%D۸%A۸%D۸%B۹%D۸%AF-%D۸%A۷%D۸%B۲-%D۸%AC%D۸%A۷%D۹%۸۵-%D۹%۸۵%D۹%۸۴%D۸%AA-%D۹%۸۷%D۸%A۷سنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.