شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳

تل‌آویو، سفیر ایرلند جنوبی را برای توبیخ فراخواند

پرچم رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی در اعتراض به تصویب لایحه‌ای برای تحریم تولیدات شهرک‌نشنیان، سفیر ایرلند جنوبی را فراخواند.

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی جمعه (دیروز) «الیسون کیلی» سفیر ایرلند جنوبی را فراخواند تا در اعتراض به تصویب لایحه تحریم واردات شهرک‌های صهیونیستی -در پارلمان ایرلند جنوبی- وی را توبیخ کند.

بر اساس گزارش «آی ۲۴»، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزارت خارجه این رژیم اعلام کرده‌اند تصویب این لایحه، نوعی یهودی‌ستیزی است.

بر اساس قانون مذکور، واردات و فروش تولیدات شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی ممنوع خواهد شد و هر کسی که این کالاها را وارد یا به واردات آن کمک کند یا خدماتی به شهرک‌نشینان ارائه دهد تحت پیگرد خواهد گرفت.

 جنبش تحریم علیه رژیم صهیونیستی معروف به «بی‌.دی‌.اس» موفقیت‌های زیادی داشته است و شکست در بی‌تأثیر کردن آن، تل‌آویو را به سمت جنگ روانی ناامیدانه‌ در کنار جنگ قانونی و اطلاعاتی‌اش علیه جنبش مذکور سوق داده است.

جنبش تحریم رژیم صهیونیستی (بی‌.دی‌.اس « BDS») سرواژه‌های «Boycott،  Divestment،  Sanctions» به معنای «بایکوت (انزوا)، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» است، از سال ۲۰۰۵ به دست ۱۷۱ سازمان غیردولتی فلسطینی ایجاد شد تا با ایجاد فشارهای اقتصادی بر رژیم صهیونیستی، آن را مجبور به پایان اشغال فلسطین و شناسایی حق بازگشت آوارگان کند.

رژیم صهیونیستی در راستای ادامه مقابله خود با این جنبش اخیرا سه میلیون شِکِل (واحد پول این رژیم) را برای تشکیل شبکه وکلای بین‌المللی و حمایت از سازمان‌های قانونی اختصاص داد تا شاید بتواند از تأثیران آن بکاهد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.