دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲

رئیس کتابخانه ملی:

مشهد نیازمند راه‌اندازی یک مرکز اسناد جامع است

اشرف بروجردي

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: مشهد نیازمند راه‌اندازی یک مرکز اسناد جامع است و باید در این زمینه تمامی نهادها همکاری داشته باشند.

به گزارش قدس آنلاین ، اشرف بروجردی صبح امروز در آئین افتتاحیه کتابخانه مرکزی مشهد اظهار داشت: کتابخانه به عنوان مرجع علمی در کشور باید منابع علمی را در اختیار داشته و  محل تضارب آرا باشد. آنچه از کتابخانه‌ها در کشور برای توسعه اندیشه و علم در کشور انتظار است، باید فضایی فراهم شود که اصحاب دانش و اندیشمندان یافته‌های علمی‌شان را عرضه کنند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی باید اتاق‌هایی را تعبیه کند تا فضایی برای گفتمان بین نسل جوان و اندیشمندان فراهم شود. برای توسعه دانشی که در اختیار اصحاب دانش است و بسیار از آن غافل هستیم، می‌تواند گام بزرگی باشد.

بروجردی با اشاره به اینکه یکی از شعب سازمان اسناد در مشهد مقدس قرار دارد، گفت: برای مشهد برازنده نیست که سازمان اسناد کاملی نداشته باشد، به طوری که ساختمانی که در اختیار سازمان اسناد در مشهد است، اشکال حقوقی دارد. در این موضوع نیازمند کمک وزیر فرهنگ و ارشاد، شهرداری مشهد و استانداری خراسان‌رضوی هستیم تا این مسئله حل شود و مرکز اسناد کاملی بتواند در اختیار مراجعین قرار بگیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: این اسناد میراث ملی ما است باید برای حفظ میراث ملی تلاش کنیم. کتابخانه مخزن و پایگاه همه دانشی است که در ایران و جهان به وجود می‌آید و ما باید بتوانیم در اختیار طالبان علم قرار بدهیم.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.