دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹

فرمانده آمریکایی:خروج نظامیان آمریکا از سوریه از چند هفته آینده آغاز ‌می‌شود

«جوزف ووتل»

«جوزف ووتل» فرمانده ارشد آمریکایی بامداد دوشنبه (به وقت تهران) گفته که نظامیان این کشور احتمالاً از چند هفته دیگر خروج از سوریه را آغاز می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «جوزف ووتل» فرمانده ارشد آمریکایی گفته خروج نظامیان این کشور از سوریه احتمالاً از چند هفته آینده آغاز خواهد شد. 

«جوزف ووتل» که فرماندهی نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا را به عهده دارد بامداد دوشنبه (به وقت تهران) این نکته احتیاطی را مطرح کرد که زمان‌بندی دقیق خروج نظامیان آمریکا از سوریه به اوضاع در این کشور جنگ‌زده بستگی خواهد داشت. 

فرمانده آمریکایی در پاسخ به این سوال که خروج نیروهای آمریکایی ظرف چند روز آینده اتفاق می‌افتد یا چند هفته دیگر گفت: «احتمالاً چند هفته. اما، باز هم باید گفت که همه چیز به اوضاع میدانی بستگی دارد.»

پیش از این رسانه‌های آمریکایی خبر داده بودند ارتش این کشور فرایند خارج کردن تجهیزات خود از سوریه را آغاز کرده است. ووتل گفت: «منتقل کردن آدم‌ها ساده‌تر از تجهیزات است، بنابراین کاری که ما تلاش می‌کنیم الان انجام دهیم، پاکسازی تجهیزات و اقلامی است که به آنها نیاز نداریم.»

ترامپ آذرماه سال جاری با اعلام اینکه شکست داعش در سوریه به پایان رسیده از قصد خود برای خارج کردن نظامیان آمریکا از این کشور خبر داد. 

بعد از اعلام این خبر، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا و «برت مک‌گورک»، نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف موسوم به ضدداعش، از سمت خود استعفا کرده‌اند.

نزدیکان ترامپ به محوریت «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پامپئو» هم تحرکاتی را برای منصرف کردن ترامپ از این تصمیم آغاز کرده‌اند. 

منبع: فارس

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.