سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

رییس سازمان تعاون روستایی همدان:

کشاورزان همدان ۱۲ هزار هکتار کشاورزی حفاظتی اجرا کردند

عباسی تعاون روستایی همدان

همدان- رضا عباسی گفت: ایجاد زنجیره تولید نقش مهم و موثری در افزایش بهره‌وری خاک و تحقق اشتغال پایدار در کشاورزی استان داشته است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین رضا عباسی رییس سازمان تعاون روستایی همدان، اظهار کرد:  امسال ۱۲ هزار هکتار کشاورزی حفاظتی برای محصولات کشاورزی مانند کلزا، گندم و جو در استان اجرا شد که روش کاشت حفاظتی محصول برای برخی به صورت بهاره بود.

عباسی گفت: زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی در مساحت ۱۱ هکتار با سرمایه ای ۱۹۰ میلیارد ریال اجرا شد. تویسرکان بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ گردو دارد.

وی افزود: ایجاد زنجیره تولید در کشاورزی  الگوی موفقی برای بقیه محصولات کشاورزی است؛ به دلیل موفقیت  روش کشاورزی حفاظتی و زنجیره ای، مرغداران و دامداران استان هم در پی تحقق این روش در تولید گوشت و مرغ هستند.

رییس سازمان تعاون روستایی همدان با یادآوری اینکه اکنون ۲۹۰ تشکل بخش کشاورزی در استان داریم، ادامه داد: ارتقا بهره وری در کشاورزی شاخصه اقتصاد مقاومتی است که روش اقتصادی بهره وری در کشاورزی استفاده بهینه و ارتقای مواد اولیه تولید در کشاورزی و دامداری و غیره است.

وی گفت: همچنین امسال ۵ هزار هکتار کشت پاییزه با مشارکت مستقیم کشاورزان در استان همدان موجب ارتقای بهره وری محصول و منابع آبی و خاکی استان شد.

رییس سازمان تعاون روستایی همدان اظهار کرد: ایجاد زنجیره تولید، بهره مندی از کشاورزی حفاظتی بر توسعه کشاورزی استان موثر بود و امسال افزون بر آن ۱۶هزار تن بذر گندم و جو اصلاح شده هم برای تحقق ایجاد زنجیره تولید و کشاورزی حفاظتی در استان توزیع شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.