چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸

قوانین وزن‌کشی تا المپیک تغییر نمی‎کند

1

دارنده دو مدال برنز کشتی آزاد المپیک و جهان گفت: برگزاری وزن کشی در دو روز، کار کشتی‌گیران را برای کسب نتیجه در میادین بزرگ و مهم بسیار سخت کرده است.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، احسان لشگری با بیان اینکه انجام وزن کشی در دو روز، سیاست اتحادیه جهانی کشتی است گفت: فکر نمی کنم این سیاست تا المپیک تغییری کند. بر همین اساس باید مربیان تلاش کنند به رغم اینکه شرایط بسیار سخت است، برنامه تمرینی را به نحوی تدوین کنند که در وزن کشی به مشکل بر نخورند.این مشکلات شامل مسائلی همچون وزن کشی در ساعات ابتدایی صبح و تطابق شرایط وزنی در دو روز است که در این رابطه حفظ وزن طبیعی کشتی گیران در یک حد نرمال هم بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: به هرحال این سیاست علیرغم مخالفت هایی که با آن شده تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو اجرایی می شود و ما هم باید برنامه خود را بر اساس این سیاست جلو ببریم.

ملی پوش پیشین تیم کشتی آزاد ایران تأکید کرد: کشتی پرافتخارترین ورزش ایران در رقابت های المپیک است که دو رشته آزاد و فرنگی باوجود کار سختی که پیش رو داریم هنوز شانس اول کسب مدال آوری در المپیک توکیو هستیم. البته برای رسیدن به این هدف مهم باید مورد حمایت ویژه مسئولان امر قرار بگیریم.

لشگری خاطر نشان کرد: کشتی آزاد ایران در راه کسب سهمیه المپیک در رقابت های جهانی قزاقستان کار آسانی پیش رو ندارد و با توجه به کم شدن تعداد سهمیه ها و همچنین مسابقات گزینشی باید تلاش کنیم در همان گام اول حداکثر سهمیه المپیک را کسب کنیم.

وی در پایان گفت: کشتی ورزشی است که با فرهنگ و زندگی مردم ایران عجین شده و قیاس این رشته با فوتبال کار درستی نیست. افتخارات کشتی ده‌ها برابر فوتبال است و مردم همواره به این رشته علاقه خاصی دارند. به نظرم قیاس این رشته ها با هم قیاس مع الفارغ است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.