چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵

نادر طالب زاده:"شبی که ماه کامل شد" در تمامی ابعاد فوق‌العاده بود

طالب زاده

منتقد سینما و رسانه به تمجید از پر افتخارترین فیلم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پرداخت.

به گزارش قدس آنلاین، شاید از واکنش‌ها پس از اکران‌های متعدد «شبی که ماه کامل شد» می‌شد فهمید که در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، قرار است جوایز فراوانی به این فیلم اهدا شود.

۷ سیمرغ بلورین در بخش‌های متعدد از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و ... به عوامل فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» رسید.

درباره این فیلم با نادر طالب زاده منتقد گفتگو کردیم. وی گفت: «شبی که ماه کامل شد» فیلم بسیار خوبی بود. هر چند صحنه‌های فیلم و سیر داستان خشن بود، اما لطافت‌های زنانه و مردانه خوبی را در خود گنجانده بود که به جذابیت‌های آن بسیار کمک می‌کرد.

این منتقد با اشاره به فرم و محتوا در فیلم خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت که این فیلم در فرم یا در محتوا خوب یا بد است. فرم و محتوا از هم جدا نیستند و وقتی محتوا خوب باشد، فرم هم درست است. منطقه بلوچستان خیلی ظرفیت خوبی برای اینگونه فیلمنامه‌ها دارد. توجه کارگردان به اقلیم آن منطقه دیگر نقطه مثبت فیلم بود.

طالب زاده با اشاره به نکته منفی فیلم اظهار کرد: شاید نقص فیلم طولانی بودن آن است. فکر می‌کنم ۲۰ دقیقه از «شبی که ماه کامل شد» اضافی بود و کارگردان می‌توانست آن را کوتاه کند.

وی در پایان اضافه کرد: این که کارگردان در نهایت به دستگیری عبدالحمید و عبدالمالک ریگی نپرداخت، خودش نکته جالبی بود. فیلم به خوبی در همان درام به اتمام رسید. بازی‌ها و تمامی جوامع خیلی خوب بود. خوشحالم که یک اثر کاملاً سینمایی ساخته شد. «شبی که ماه کامل شد» نشان می‌دهد که نرگس آبیار زیبایی شناسی سینما را به خوبی می‌شناسد. این فیلم در تمامی ابعاد فوق العاده بود. به این کارگردان برای ساخت چنین اثر جذابی تبریک می‌گویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.