سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

خلف وعده چاپخانه دولتی در تحویل کارت‌های ملی تولید داخل به ثبت احوال

ا

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: چاپخانه دولتی قراربود در آبان ماه کارت‌های تولیدی را به دست مسئولان ثبت احوال برساند و ما نیز صدور کارت‌های جدید را آغاز کنیم اما با گذشت ماه‌ها هنوز این اتفاق نیفتاده است.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به آخرین وضعیت صدور کارت‌های ملی هوشمند با تولیدات داخلی اظهار کرد: بر اساس اعلام چاپخانه دولتی قراربود در آبان ماه این کارت‌ها به دست ثبت احوال  برسد و ما نیز صدور کارت‌های جدید را آغاز کنیم اما با گذشت ماه‌ها هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: موضوعی که ما به مسئولان چاپخانه دولتی اعلام کردیم این است که کارت‌های تولید داخل تفاوتی را از لحاظ کیفیت و مقاومت و از لحاظ فنی با کارت‌هایی که قبل تولید می‌شد، نداشته باشند و این موضوع باید مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: البته در مقطعی تعدادی از این کارت‌ها در اختیار سازمان ثبت احوال قرار گرفت و کارشناسان ما نیز سه الی چهار ایراد از کارت‌های تولید ملی را مطرح کردند و لذا برای بررسی بیشتر به چاپ خانه دولتی ارجاع  داده شد.

ابوترابی درباره زمان صدور کارت‌های ملی هوشمند با تولیدات داخلی نیز گفت: در این زمینه نمی‌توان زمانی را اعلام کرد و ما آمادگی این کار را داریم به شرطی که مسئولان چاپخانه دولتی هم به تعهدات خود عمل کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که با این شرایط آیا استفاده از کارت‌های ملی قدیمی تمدید خواهد شد یا خیر، بیان کرد: زمان استفاده از کارت‌های قدیمی تا پایان سال است و از ابتدای سال جاری کارت‌های قدیمی فاقد اعتبار می‌شوند و افرادی که هنوز اقدام به ثبت نام کارت ملی هوشمند نکردند تا پایان اسفند فرصت برای ثبت‌نام دارند و پس از این زمان، ثبت نام متوقف خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.