سه‌شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳

اشتاین‌مایر از ارسال پیام تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دفاع کرد

ن

رئیس جمهور آلمان در واکنش به انتقادهایی که از اقدام وی مبنی بر ارسال پیام تبریک برای ایران به وی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب وارد شده بود، از فرستادن پیام تبریک دفاع و آن را گامی در راستای تعمیق روابط دیپلماتیک دانست.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، پس از اینکه «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور آلمان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پیام تبریکی برای تهران ارسال کرد، این اقدام در داخل آلمان و از جانب شورای مرکزی یهودیان هدف انتقاد قرار گرفت.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، رئیس جمهور آلمان در پیامی برای «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران سالگرد پیروزی انقلاب ایران را صمیمانه تبریک گفته بود. در نخستین روز پس از انتشار این پیام از وی به شدت انتقاد شد. «یوزف شوستر» رئیس شورای یهودیان آلمان در این مورد به روزنامه آلمانی «بیلد» گفت که در صورت ضرورت ارسال چنین پیامی برای ایران باید به روشنی از ایران انتقاد می‌شد.

طبق اعلام دفتر ریاست‌جمهوری آلمان، اشتاین‌مایر در واکنش به انتقادها در تماسی تلفنی به شوستر گفته است که در ایران حقوق‌بشر نقض می‌شود و ایران در منطقه نقش بی‌ثبات‌کننده‌ای دارد و این خطر وجود دارد که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.»

اشتاین‌مایر گفته است: «آلمان و شرکای اروپایی این کشور می‌خواستند تا مانع از  مسابقه تسلیحاتی و خشونت کنترل‌نشده در خاورمیانه  شوند که اقدامی در راستای امنیت اسرائیل است.»

وی با اعلام اینکه بهتر است، ایران منزوی نشود در عین حال این اقدام را در راستای تحرکات دیپلماتیک ارزیابی کرده است که روابط عمیق و حیاتی‌تر را امکان‌پذیر می‌کند.

منبع: فارس

انتهای‌پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.