سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷

طی بیانیه‌ای مطرح شد؛

قدردانی۲۶۰ نماینده مجلس از رهبر انقلاب برای انتصاب حجت الاسلام رئیسی

رئیسی

۲۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری از انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به ریاست قوه قضائیه تشکر کردند.

به گزارش قدس آنلاین، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس، بیانیه‌ای در قدردانی از مقام معظم رهبری برای انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه که به امضای ۲۶۰ نماینده مجلس رسیده بود، قرائت شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

قوه قضائیه دارای ارزش، احترام و جایگاه والایی در نظام اسلامی و جامعه بشری است، به اعتباری که شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی اولین مسئول قضائی جمهوری اسلامی ایران آن را با اهدای خون پاکش تضمین کرد.

شهدای متعددی در قوه قضائیه در راه اقامه قسط وعدل جانشان را فدا کردند تا آرامش و امنیت را برای مردم به ارمغان آورند.

انتصاب شایسته حضرتحجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جایگاه ریاست قوه عدلیه با تدبیر حکیمانه حضرتعالی امید و شعف را به جامعه گسیل داشت.

ایشان دارای شخصیتی وزین، مردم دار، انقلابی و ساده زیست بوده و شناخت کامل و حسن سابقه در قوه قضائیه کمک شایان توجهی در پیشبرد امور خواهد داشت.

توصیه‌های اثربخش حضرتعالی که نشان از درایت و شناخت معظم له از مسائل، تنگناها و ظرفیت‌های قوه قضائیه دارد، در صورت اجرای دقیق و کامل می‌تواند راهگشای مشکلات جامعه باشد. این توصیه‌های مترقی در تدوین و اجرای سند تحول قوه قضائیه باید به عنوان اصول اولیه مدنظر قرار گیرد.

در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، از رئیس جدید قوه قضائیه انتظار داریم از ظرفیت جوانان نخبه انقلابی، مؤمن به نظام و انقلاب استفاده نموده و برای ریشه کنی کامل فساد از جامعه تلاش نمایند.

جا دارد از مساعی و خدمات حضرت آیت الله آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه که از شخصیت‌های ارزنده نظام جمهوری اسلامی است، قدردانی نمود و برای او در مسئولیت جدید آرزوی توفیق مسئلت نمائیم. سلامتی و دوام عمر جنابعالی و شادی روح حضرت امام خمینی (ره) را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.