دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری همدان:

۳۰ گشت نوروزی بر ناوگان حمل و نقل همدان نظارت دارند

راهداری

همدان- صفر صادقی راد از نظارت و کنترل ۳۰ گشت نوروزی بر ناوگان حمل و نقل استان در ایام نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، صفر صادقی راد معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در نشست هماهنگی ناوگان حمل و نقل استان به فعالیت گشت های عملیاتی جاده ای در ایام نوروز اشاره کرد گفت: گشت های کنترل جاده ای به شکل محسوس و نامحسوس در ایام نوروز به شکل مستمر برقرار است.

وی با اشاره به اینکه گشت‌های نظارت بر ناوگان حمل و نقل مسافر و کالا موجب دلگرمی مسافران در مسیرهای جاده‌ای می شود، افزود: کنترل و نظارت بر حمل و نقل عمومی جاده ای از وظایف اصلی این اداره کل است که با همکاری و تعامل با پلیس راه استان انجام می شود.

صادقی راد اظهار داشت: گشت ها باید در محورهای روستایی نیز انجام شود تا نظارت کافی بر ترددها باشد.

معاون حمل و نقل این اداره کل در ادامه بحث ایمنی ترافیک را ناشی از انعکاس رفتارهای انسان و شرایط محیطی برشمرد و گفت: رانندگان ممکن است، مهارت کافی را داشته باشند اما در عین حال ممکن است فرهنگ ترافیکی مناسبی نداشته باشند.

صفر صادقی راد با تأکید بر اهتمام ویژه در خصوص کنترل و نظارت ناوگان مسافر و کالا در ایام نوروز ابراز داشت: نظارت بر تجهیزات و امکانات ناوگان، حضور در محل پاسگاه پلیس راه و مجتمع های خدماتی رفاهی از جمله این اقدامات است.

وی نظارت بر حمل و نقل بار را از دیگر اقدامات در دستور کار عنوان و خاطرنشان کرد: تردد کامیون های حامل فرآورده های نفتی در شب ممنوع است مگر اینکه مجهز به سامانه سپهتن و تردد ایمن باشند.

صادقی راد بر کنترل مدارک ناوگان تأکید کرد و بیان داشت: حمل مسافر بدون صورت وضعیت لازم و حمل کالا بدون بارنامه ممنوع است و تخلفات اضافه تناژ نیز باید به شکل جدی پیگیری شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان بیان کرد: نصب دوربین های ثبت سرعت در محورها و برقراری گشت پلیس نامحسوس و سایر اقدامات برای حفظ جان مردم و ارتقاء سطح ایمنی است.

این مسئول تأکید کرد: استفاده از شیوه ها و روش های مستقیم و غیرمستقیم تنها برای راحتی مردم در بهره گیری از حمل و نقل جاده ای وکاهش تصادفات است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.