دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

مدیرکل هواشناسی استان قزوین:

هوای قزوین با بارش شدید باران همراه است

بارندگی

قزوین_ یوسف شیخ الملوکی گفت: هوای قزوین با بارش شدید باران همراه است.

یوسف شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: براساس آخرین نقشه های پیش یابی، برای امروز همچنان فعالیت سامانه بارشی را در منطقه خواهیم داشت که پیامد آن بارش شدید باران، گاهی همراه با رعد برق و و تگرگ و وزش باد لحظه ای شدید و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود؛ روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز به دلیل گذر امواج کم دامنه و رطوبت کافی در جو منطقه، در بعضی ساعات بویژه بعدازظهر، علاوه بر افزایش ابر، بارش های رگباری همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: وضعیت آب و هوای استان قزوین از ظهر امروز تا ظهر فردا به صورت ابری و بارش شدید باران، گاهی رعد و برق و وزش باد لحظه ای شدید مناطق کوهستانی و سردسیر برف و وضعیت نیمه ابری تا ابری پاره ای مناطق رگبار و رعد و برق و وزش باد لحظه ای شدید برای روز سه شنبه تا روز چهارشنبه پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین یادآور شد: روز چهارشنبه تا پنج شنبه نیز با وضعیت صاف تا کمی ابری، بعدازظهر افزایش ابر در پاره ای مناطق رگبار پراکنده همراه خواهد بود.

شیخ الملوکی با اشاره به بیشینه و کمینه دما در ۲۴ ساعت گذشته پرداخت و عنوان کرد: کمینه دما مربوط به آوج، معلم کلایه و کوهین و بیشینه دما مربوط به شهرستان آبیک با ۱۴ درجه سلسیوس بالای صفر بوده است.

وی اضافه کرد: بیشترین بارندگی مربوط به شهرستان آبیک با ۴۹.۴ میلی متر بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.