جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

هفته بیست و چهارم لیگ برتر؛

جدال سه تیم برای بقا در کورس قهرمانی، یک تیم برای بقا در لیگ برتر

لیگ برتر فوتبال/مسابقه پدیده شهر خودرو مشهد و پارس جنوبی جم‎

در آخرین روز از هفته بیست و چهارم رقابتهای لیگ برتر امروز چهار بازی حساس در اهواز، تبریز، جم و قائم شهر برگزار می‌شود که می‌تواند برخی معادلات جدول رده‌بندی را برهم بزند.

به گزارش قدس آنلاین ، در آخرین روز از هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر امروز ۴ بازی برگزار می‌شود که طی آن فولاد میزبان پدیده است، تراکتورسازی میزبان صنعت نفت است، استقلال خوزستان در جم به مصاف پارس جنوبی می‌رود و در آخرین بازی هفته سپاهان در قائم شهر میهمان نساجی است.

فولاد - پدیده
هرچند این دو تیم در جدول رده بندی همسایه هم هستند، اما فاصله امتیاز دو تیم آنقدر زیاد هست که نه این بازی و نه دو سه بازی آینده نمی‌تواند جایگاه دو تیم را تغییر دهد.

این بازی فرصت خوبی برای پدیده و یحیی گل محمدی است تا در صورت پیروزی در خانه فولاد جایگاه استقلال را در رده چهارم گرفته و امید این تیم برای کسب سهمیه آسیایی بیشتر شود.

لوسیانو پریرا و حسین بیت سعید خطرناک‌ترین بازیکنان فولاد هستند که روی هم ۱۲ بار در این فصل موفق به گلزنی شده‌اند و پدیده هم بازیکنان تأثیر گذاری مثل یونس شاکری، قاسمی نژادها و حسین مهربان دارد که بهترین عملکرد را در این فصل داشته‌اند.

بازی رفت دو تیم با نتیجه ۲ بر صفر به سود پدیده به اتمام رسید و حالا فولادی‌ها که با پیروزی در بازی آخر به این بازی رسیده‌اند، بی تمایل نیستند تا با مربی جدید شأن در این بازی جبران بازی رفت را داشته باشند.

تراکتورسازی - صنعت نفت
سرخ پوشان تبریز در این فصل هم خود را به قهرمانی نزدیک می‌بینند و از آنجایی که با رقیبان مستقیم شأن برای قهرمانی در تبریز بازی دارد، شانس خود را برای این منظور بیشتر از دیگر حریفان می‌بینند.

تراکتورسازان تنها تیم مدعی قهرمانی هفته بیست و چهارم هستند که در خانه بازی دارند و این بهترین فرصت است برای آنها تا فاصله شأن را با پرسپولیس به ۲ امتیاز کاهش داده و به امید هفته‌های آینده بنشیند.

لیکنز بازیکنان بزرگی در تیمش دارد که می‌توانند ابزار مناسبی برای قهرمانی در این فصل باشند و لازمه رسیدن به این هدف کسب حداکثر امتیازات از بازی‌های خانگی است.

صنعت نفتی‌ها روزهای خوبی را در لیگ برتر سپری نمی‌کنند و با شکست از بازی خانگی در هفته گذشته به این بازی رسیده‌اند.

پارس جنوبی - استقلال خوزستان
قهرمان لیگ پانزدهم حالا یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ دسته اول است. استقلال خوزستان در آخرین رده جدول قرار دارد و کار آنها برای بقا در لیگ برتر بسیار سخت است.

آبی پوشان خوزستانی حتی اگر بتوانند تیم سخت کوش و منسجم پارس جنوبی را در جم شکست دهند باز هم از انتهای جدول کنده نخواهند شد اما اندکی امید آنها برای بقا افزایش می‌یابد.

این بازی به لحاظ جدولی برای شاگردان مهدی تارتار اهمیت زیادی ندارد چرا که این تیم را نه خطر سقوط تهدید می‌کند و نه شانسی برای قهرمانی و حتی کسب سهمیه آسیا دارند.

نساجی مازندران - سپاهان
طلایی پوشان اصفهان پس از سال‌ها دوری از شرایط آرمانی در این فصل بار دیگر خود را شانس قهرمانی می‌دانند. اما آنها چند هفته ایست که صدر جدول را به پرسپولیس واگذار کرده و با پیروزی سرخ پوشان مقابل پیکان در این هفته هم شانسی برای بازگشت به صدر جدول ندارند. اما این دلیل نمی‌شود که آنها به راحتی از امتیازات بازی خارج از خانه مقابل نساجی بگذرند.

شاگردان قلعه نویی و جلالی در حالی در نیم فصل دوم به مصاف هم می‌روند که بازی دو تیم در نیم فصل اول پر گل به اتمام رسید و سپاهان به سختی نساجی را با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب کرده بود.

سپاهان در صورت پیروزی در این بازی به ۲ امتیازی صدر جدول می‌رسد اما امتیاز از دست دادن برای این تیم دور کردن آنها از هدفی است که به سختی در این فصل به دنبال آن هستند.

سپاهان در این بازی کی‌روش استنلی بهترین گلزنش را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و زوج علی قربانی-سجاد شهباززاده در این بازی باید جور استنلی را در خط حمله این تیم بکشند.

برنامه دیدارهای روز آخر از هفته بیست و چهارم لیگ برتر به شرح زیر است:

جمعه ۱۶ فروردین ۹۸
تراکتورسازی تبریز- صنعت نفت آبادان / ساعت ۱۷ ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور:
رضا عادل، کمک‌ها: امیرمحمد داودزاده – عباس پورحیدری، کمک داوران اضافی: کوپال ناظمی - یاسر همرنگ، داور چهارم: تورج عیوض محمدی، ناظر داوری: فریدون اصفهانیان

پارس جنوبی جم- استقلال خوزستان / ساعت ۱۷:۴۵ ورزشگاه تختی جم
داور:
علی میرغفاری، کمک‌ها: قهرمان نجفی – فرهاد مروجی، کمک داوران اضافی: رضا مهدوی – محمدحسین ترابیان، داور چهارم: اسد حاج محمدی، ناظر داوری: محمدعلی فروغی

نساجی مازندران- فولاد مبارکه سپاهان / ساعت ۱۷:۴۵ ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
داور:
حسین زرگر، کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی – رحیم شاهین، کمک داوران اضافی: مهدی مرجانزاده – کیوان علی محمدی، داور چهارم: یوسف مغروری، ناظر داوری: حسین عسکری

فولاد خوزستان- پدیده مشهد / ساعت ۱۹ ورزشگاه غدیر اهواز
داور:
محمدرضا اکبریان، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم - بابک عباسقلی زاده، کمک داوران اضافی: امیر عرب براقی – سعید رحیمی مقدم، داور چهارم: جواد مداح، ناظر داوری: سعید بطحائی

منبع : مهر

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.