شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد

۱۰۲ دستگاه ماشین آلات جمع آوری آبهای سطحی در مشهد مستقر شد

بارش باران بهاری در مشهد

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: ۱۰۲ دستگاه ماشین آلات جمع آوری آبهای سطحی در شهر مشهد مستقر شده است.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا صحراگرد افزود: اداره کل هواشناسی خراسان رضوی برای مناطق غربی مشهد ۳۰ میلیمتر بارندگی طی ۲۴ ساعت آینده پیش بینی کرده است لذا تمهیدات لازم برای جلوگیری از آب افتادگی و سیلابی شدن کانالها و مسیلها فراهم شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا علاوه بر استقرار ماشین آلات جمع آوری آبهای سطحی، پمپ های خودمکش نیز در تقاطع های غیرهمسطح و محل های مستعد آبگرفتگی نظیر خیابان نجف، میدان امام علی (ع)، میدان آزادی، میدان نمایشگاه، میدان امام حسین (ع)، منطقه الهیه، رسالت و شهرک مهرگان مشهد آماده فعالیت هستند.

وی گفت: همچنین کانالها و مسیلهای مسدود شده در پی بارندگی های اخیر نظیر کال زرکش نیز بازگشایی شده و تمام کانالها و مسیلها بازرسی شده است.

صحراگرد با بیان اینکه در محدوده کشف رود نیز مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: حدود سه هزار کیسه شن برای استفاده در مسیرهایی که احتمال ورود آب در آنها وجود دارد، آماده شده است.

وی از شهروندان خواست نسبت به هشدارهای شهرداری و سازمانهای مختلف هنگام بارندگی توجه داشته باشند و از تردد و عکس گرفتن در محدوده کانالهای آب و رودخانه ها هنگام بارندگی پرهیز کنند.

وی اظهار داشت: همچنین با توجه به اینکه کانالها و مسیل های آب در سطح شهر ظرفیت مشخصی دارند و هنگام بارش های رگباری ممکن است آب در این کانالها جمع شود، شهروندان صبر و شکیبایی خود را افزایش دهند، این آب در مسیر خود تخلیه خواهد شد و نگرانی خاصی وجود ندارد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: تمام نیروهای خدمات شهری شهرداری و نیروهای مناطق مختلف شهر در حالت آماده باش هستند و می کوشیم کوچکترین مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی امروز با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در این استان بر اثر بارشهای رگباری هشدار داد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.