یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

پرداخت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی به سیل زدگان

1

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برآورد اولیه حاکی از خسارت دیدن ۱۵۱ هزار واحد مسکونی در استان های سیل زده کشور است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، عزیز مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: از این تعداد ۵۴ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده اند و قابل سکونت نیستند.

وی گفت: برای پاکسازی شهر پلدختر این شهر به هفت منطقه تقسیم شده که سه منطقه از آن بنیاد مسکن و چهار منطقه دیگر را ارتش و سپاه پاکسازی خواهند کرد.

مهدیان افزود: در استان های گلستان و مازندران بازسازی و پرداخت خسارت ها آغاز شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در استان مازندران ۶۵۰ واحد مسکونی باید مجددا ساخته شوند و پنج هزار و ۷۰۰ واحد دیگر نیاز به مرمت دارند.

وی افزود: به واحدهای مسکونی که در مناطق شهری صددرصد تخریب شده اند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در مناطق روستایی هم به صاحبان واحدهای مسکونی که صددرصد تخریب شده اند ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

مهدیان گفت: همچنین به صاحبان این خانه ها چه در مناطق شهری و در روستایی برای خرید لوازم خانگی پنج میلیون تومان به صورت بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.