دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

اعتصاب معلمان لهستانی برای افزایش حقوق

لهستان

رئیس بزرگترین اتحادیه معلمان لهستان اعلام کرد معلمان سراسر این کشور امروز، دوشنبه در واکنش به مخالفت دولت با افزایش حقوق اعتصاب می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رئیس بزرگترین اتحادیه معلمان لهستان موسوم به «ZNP» در بیانیه‌ای اعلام کرد معلمان سراسر این کشور امروز (دوشنبه) در واکنش به مخالفت دولت با افزایش حقوق اعتصاب می‌کنند.

مذاکرات روز گذشته میان نمایندگان سه اتحادیه معلمان و دولت لهستان به منظور افزایش حقوق بدون هیچ نتیجه‌ای پایان یافت. معلمان خواستار افزایش حقوق خود به اندازه ۱۰۰۰ زلوتی (معادل ۲۶۲ دلار) هستند.

رئیس اتحادیه ZNP اعلام کرد: امروز بزرگترین اعتصاب در حوزه آموزشی را از سال ۱۹۹۳ آغاز می‌کنیم. ما آماده هستیم که دولت را متقاعد کنیم این اعتصاب نه تنها جنبه اقتصادی دارد، بلکه برای بهتر شدن کیفیت آموزش هم هست؛ آموزشی که در سال‌های اخیر تخریب شده است.

بر اساس اعلام این اتحادیه، حدود ۸۰ درصد مدارس و مهدکودک‌های لهستان اعلام کرده اند در این اعتصاب اعتراضی شرکت خواهند کرد. حقوق معلمان لهستانی ماهانه بین ۳۰۴۵ تا ۵۶۰۳ زلوتی (۷۹۸ تا ۱۴۶۷ دلار) است. هنوز مشخص نیست این اعتصاب معلمان تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

در ماه مارس سال جاری میلادی هم هزاران کارمند دادگاه و دفترهای دادستانی به منظور افزایش حقوق و بهتر شدن شرایط کاری به خیابان‌ها آمدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.