جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

وزیر آموزش و پرورش: تکلیف امتحانات نهایی مناطق سیل زده تا چند روز آینده مشخص می‌شود

بطحایی

سید محمد بطحایی گفت: تکلیف امتحانات نهایی هم تا چند روز آینده مشخص می‌شود و به احتمال زیاد اختیار آن را به مدیرکل استان واگذار می‌کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، در نشست مدیران کل آموزش و پرورش مناطق مختلف استان لرستان اظهار داشت: آموزش و پرورش در بحران اخیر نقش خود را به خوبی مثل همیشه ایفا کرد و من از همه شما سپاسگزارم. این حادثه سیل که اتفاق افتاد بسیار سنگین، دردآور و ناراحت‌کننده است. اگر چنین اتفاقی حتی یک خانواده از مردم ما بیافتد جای ناراحتی‌های بزرگی دارد. اما آن چیزی که می‌تواند عامل تاثیرگذار در روحیه مردم و بازگشت نشاط به جامعه شود، آموزش و پرورش و دانش‌آموزان هستند.

وی افزود: مهمترین رسالت ما همین است و هیچ دستگاهی این کارکرد را ندارد. هیچ دستگاهی نمی‌تواند ادعا کند که چنین کارکردی دارد، آمد و شد بچه‌ها و رفتن و آمدن و جیغ و سر و صدای آن‌ها، بازگشت امید به جامعه است و اگر این اتفاق نیافتد می‌تواند خیلی آثار متعددی را در جامعه به جای بگذارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: خانواده‌ای که همه زندگی خود را از دست داده، چگونه با این شرایط اقتصادی جبران کند. خیلی سخت است. من خواهش می‌کنم شما مدیران علی‌رغم اینکه سختی بسیاری دارید اما این کارکرد را بسیار مورد توجه داشته باشید.

بطحایی عنوان کرد: ساختار سازمانی موقتی را برای پشتیباتی از این وضعیت تشکیل داده‌ایم، افراد مختلف تعیین و استان‌های معین تعیین شده‌اند و نقشه راه برای بازسازی دوباره تهیه شده است. استان‌های معین باید تکالیف خود را در قبال مناطق سیل‌زده بدانند. رضا مددی نماینده تام الاختیار وزارت خانه در استان‌های سیل زده است. شاپور محمدزاده هم‌ مسوول کارگروه ویژه لرستان است تا هر چه سریع‌تر بتوانیم شرایط را بهبود ببخشیم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اولین کار در حوزه معلمان و همکاران‌مان است. واقعا در این شرایط خریدن یک یخچال هم سخت است حال برخی از این همکاران ما همه زندگی خود را از دست داده‌اند. باید بیمه خانه معلمان را اجباری کنیم. باید برای آینده این کار را انجام دهیم. اما فعلا باید اسکان ویژه برای همکاران‌مان را داشته باشیم و این مساله اصلی ما است. در خوزستان سه کمپ ویژه معلمین را راه‌اندازی کرده‌ایم و در لرستان هم به تشخیص مسولان استان باید سریعا در این باره تصمیم‌گیری کنند.

وی اظهار داشت: آمار فرهنگیان آسیب‌دیده باید سریعا در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا اعتبارسنجی و اقدامات لازم انجام شود. پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیانی که در این حادثه آسیب دیده‌اند باید در اولویت قرار گیرد. فهرست این افراد باید سریعا تهیه و برایشان اقدام‌ شود.

بطحایی گفت: در حوزه فضا دو نوع مشکل داریم. فضاهایی که قابل پاکسازی هستند باید سریعا پاکسازی شوند. فضاهایی هم که به تخریب و بازسازی رسیده است، مشخصا در اختیار سازمان نوسازی است تا سریعا برای بازسازی اقدام شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بالاترین نگرانی را بچه‌های کنکوری دارند. با تجربه‌ای که سازمان مشارکت‌های مردمی برای کرمانشاه دارد همه زیرساخت‌ها آماده شود. سریعا نهایتا تا سه‌شنبه آینده باید اطلاع‌رسانی شود که اردوی آموزشی برای این دانش‌آموزان شود. تکلیف امتحانات نهایی هم تا چند روز آینده مشخص می‌شود و به احتمال زیاد اختیار آن را به مدیرکل استان واگذار می‌کنیم. درخواست کتاب و لوازم التحریر باید تهیه شود و باز هم اگر لازم دارید سریع درخواست دهید. برنامه‌های فرهنگی و هنری باید توسط معاونت پرورشی و کانون پرورش فکری سریعا اجرا شود، این کار بسیار مهم است. برخی از جاها زمین بازی را راه بیاندازیم اولویت آن از کلاس درس هم بیشتر است، باید در این زمینه برای این دانش آموزان سیل زده سریعا اقدام شود.

وی عنوان کرد: روحیه بچه‌ها برای ما مهم است نه نمره و ... مهم این است که این بچه خود را نبازد در برابر حادثه‌ای که اتفاق افتاد پایدار بماند و خود را پیدا کند و این اولویت اصلی آموزش و پرورش عمومی است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.