جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

تولیت آستان قدس رضوی:

برخی کشورها مجبور به پذیرش قدرت منطقه ای ایران شده اند

مروی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: برخی کشور ها موفقیت‌های ایران را نمی‌خواهند و به اجبار ما را به‌عنوان قدرت بزرگ منطقه پذیرفته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام احمد مروی بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با جمعی از جوانان که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهارکرد: یک جوان انقلابی باید ضمن شناخت نقاط ضعف دشمن و نقاط قوت خود، به اصل «ما می‌توانیم» اعتقاد راسخ داشته باشد اما مرعوب غرب نباشد و ما با چنین جوانانی در دوران دفاع مقدس با ایمان و پشتکار، جنگ را پیش بدیم و مقابل دشمن به پیروزی رسیدیم.

وی افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری، جوان انقلابی حداقل باید تاریخ معاصر کشور به ویژه دوران مشروطیت را مطالعه کند تا توان تحلیل سیاسی داشته باشد زیرا دشمن امروز به دنبال تکرار همان سناریوی مشروطیت است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف مانند موشکی، هسته‌ای و فناوری نانو پیشرفت‌های خوبی داشته است اما برخی در دنیا این موفقیت‌ها را نمی‌خواهند و به اجبار ایران را به‌عنوان قدرت بزرگ منطقه پذیرفته‌اند.

مروی اظهارکرد: ما باید به مسائل فرهنگی و اجتماعی مشهد رسیدگی کنیم تا این شهر به الگو و نمونه‌ای در کشور تبدیل شود. همچنین باید با برنامه ریزی و سرمایه گذاری، مشهد را به یک دانشگاه تربیتی تبدیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شعار من در آستان قدس کار فرهنگی است و همه این شبستان‌ها، رواق‌ها، صحن‌ها و فضاها برای آن است که مردم تربیت شوند. ساخت اماکن این چنینی هدف نیست بلکه باید از این ظرفیت برای انجام فعالیت‌های فرهنگی استفاده کنیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.