جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چناران:

یک نفر از کارگران حادثه‌دیده چناران در کماست

رییس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چناران گفت: چهارشنبه چند نفر از کارگران یکی از واحدهای صنعتی این شهرستان دچار حادثه شدند که هنوز یک نفر از آن‌ها در کماست.

به گزارش قدس آنلاین، بخشعلی بیاتی ، عنوان کرد: صبح دیروز به همراه دادستان از محل حادثه بازدید به عمل آمد و در همین رابطه دستورات لازم از سوی وی صادر شد؛ این حادثه در کارخانه ذوب چناران رخ داد که براثر آن هفت نفر از کارگران دچار سانحه سوختگی شدند.
بیاتی افزود: تاکنون یک نفر از حادثه دیدگان ترخیص شده، یک نفر دیگر چون مادر وی پزشک بوده به بیمارستان دیگری منتقل شده و چهار نفر دیگر هم در بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد در حال درمان و یک نفر نیز تا این لحظه در کما بوده و به هوش نیامده است.

وی گفت: مواد مذاب بر روی هیچ کدام از کارگران نریخته و به دلیل حرارت حدود ۱۷۰۰ درجه‌ای دچار سوختگی شده‌اند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چناران  بیان کرد: در بررسی اولیه مشخص شد به دلیل نقصی که در دستگاه به وجود آمده مواد خالی می‌شود و حرارت مواد مذاب به این افراد می‌خورد.

وی افزود: با توجه به این که کار این افراد سخت و زیان آور است قطعأ پیگیر حق و حقوق کارگران حادثه دیده کارخانه ذوب شهرستان خواهیم بود.

بیاتی ادامه داد: در تمام واحدهایی که ضروری باشد باید کارشناس اچ اس ای برای ارائه تدابیر لازم حضور داشته در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: در شهرستان چناران بالغ بر ۲۰۴ واحد تولیدی و صنعتی داریم که ۷۵۰۰ نفر در این تعداد واحد صنعتی شاغل هستند.
انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.