جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

اروپایی‌ها دست‌کمی از آمریکا ندارند؛ آنها در روز سختی ما را تنها می‌گذارند

صدیقی

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اقدام رژیم تروریستی آمریکا علیه سپاه،گفت: این حماقت و شرارت مستکبرین آمریکایی کار را به اینجا رسانده و اروپایی‌ها هم دست‌کمی از آمریکایی‌ها ندراند؛ اینها در روز سختی ما را تنها می‌گذارند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: کشورهای غربی نظیر آمریکا و فرانسه که ایران را تحریم می‌کنند، خود دچار چالش هستند.

وی تصریح کرد: خداوند سردار سلیمانی را عزیز بدارد که می‌گفت هر جا فشارها تشدید می‌شود امید ما نیز بیشتر می‌شود. خداوند متعال در این فشارهای بین‌المللی و طبیعی، قصد دارد ما بندگان را برجسته کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: جبهه دفاع از حرم به دنیا نشان داد که انقلاب اسلامی پویا و بالنده است و مردم ما انقلاب را جزو هویت خود می‌دانند؛ لذا اگر جبهه حق علیه باطل در خارج از مرزها هم باشد، مردم ما مقاومت می‌کنند و دو کشور را از سلطه اذناب آمریکا رهاندند.

وی با اشاره به وقوع بارش‌ها و سیل در کشور گفت: این بارش‌های باران، رحمت خدا است و نتیجه استغفار است. از سویی دیگر این بارش‌ها به در برخی استان‌ها به سیل تبدیل شد و به مردم خسارت‌هایی نیز زد که مستلزم صبر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی، اظهار داشت: امدادرسانی به سیل‌زدگان برای مردم ما تداعی جبهه‌ها را کرد و خار چشم دشمنان شد. حدود شش هزار طلبه ما در امداد به سیل‌زدگان حضور داشتند. نیروهای مسلح و نهادهای انقلابی در کمک به مردم سیل‌زده خوش درخشیدند و زودتر و بیشتر از دولت اقدام کردند؛ چون کار اینها کار اداری نبود بلکه کار جهادی بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید عبرت بگیرد؛ دولت وقتی می‌تواند مشکلات اقتصاد کشور را حل کند که کار را به جوان‌ها بسپارد و شرکت‌های دانش بنیان را حمایت کند. خوش‌باوران به غرب در قضیه برجام رسوا شدند. این خوش‌باوری و دلباختگی به غرب، هم دولت و هم مردم را دچار مشکل می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: الان شرایطِ جنگ است. امروز جوانان ما پهپاد می‌سازند و موشک‌های ما در کل جهان بازدارنده است؛ این پیشرفت‌ها حاصل جبهه‌ای است که پرچمدار امام زمان(عج) را نماینده خدا می‌داند.

وی تاکید کرد: انقلاب ما مرگ ندارد و می‌رود که امام زمان(عج) را در آغوش بگیرد؛ این انقلاب ما آغاز یک انقلاب جهانی است و نشانه آن آمادگی مردم برای حضور در جبهه‌های مختلف از جمله در این سیل بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی، گفت: نتیجه‌های مثبت تبعیت از ولی امر را در قضایای مختلف از جمله در قضیه امدادرسانی به سیل‌زدگان، دفاع از حرم و سایر موارد دیده‌ایم. در اقتصاد نیز اگر این راه را طی کنیم، مسیر برون‌رفت از مشکلات هموار می‌شود.

وی افزود: در مسئله کمک به سیل‌زده‌ها، باید امدادها ادامه یابد و تا رفع مصائب کشور که به واسطه سیل ایجاد شده، کارها ادامه یابد. باید سدها را تحکیم کرد و توسعه داد و سایر اقدامات پیشگیرانه را انجام داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، در پایان با اشاره به اقدام رژیم تروریستی آمریکا علیه سپاه،گفت:این حماقت و شرارت مستکبرین آمریکایی کار را به اینجا رسانده و اروپایی‌ها هم دست‌کمی از آمریکایی‌ها ندراند؛ اینها در روز سختی ما را تنها می‌گذارند. تکیه به نیروهای داخلی و سرسپردن به ولایت راه خروج از همه بن‌بست‌ها است.

منبع: میزان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.