پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان:

کارگران اساس رونق تولید و توسعه‌اند

احمد توصفیان

همدان- احمد توصفیان در جشن بزرگ کارگری گفت: کارگران اساس رونق تولید و توسعه اند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، احمد توصیفیان مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان در جشن بزرگ کارگری استان همدان که در سالن انصار برگزارشد، اظهار کرد : مقام معظم رهبری فرمودند کارگران ستون فقرات تولید هستند، نقش کارگران بسیار مؤثر است و تلاش همه چه دولت و چه کارفرمایان تحقق بخشیدن به شعار امسال باشد.

وی کارگران را رکن اصلی رونق تولید دانست و تصریح کرد: برای این مهم باید وجدان کاری و کیفیت کار توسط کارگران ارتقا یابد، شرایط معیشتی و حقوقی توسط کارفرمایان تسهیل شود و دولت نیز قوانین لازم را وضع کند.

وی  گفت : اگر به دنبال حل مشکل اشتغال هستیم باید جوانان را به سمت زندگی کار آفرینانه و مولد سوق داد. زندگی که هم برای خود و دیگران بتوان ایجاد درآمد کرد.

توصیفیان اضافه کرد: امروز یکی از خلاهایی که در بحث آموزشهای دانشگاهی وجود دارد، این است که بین آموزش عملی و تئوری ارتباطی وجود ندارد و زمانی که فارغالتحصیلان وارد بازار میشوند مهارت لازم را ندارند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان گفت: به پیشنهاد وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی؛ افزایش مستمری های بازنشستگی ، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی در هیات دولت تصویب شد

توصیفیان افزود: بر این اساس، از اول فروردین ۱۳۹۸ مستمری کلیه دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان ۱،۵۱۶،۸۸۱ تومان ( معادل ۳۶ و نیم درصد  رشد نسبت به مستمری سال قبل ) و برای سایر سطوح به میزان ۱۳ درصد مستمری آنان درپایان اسفند سال ۹۷ به علاوه مبلغ ثابت ۲۶۱،۱۴۷ تومان افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در طول ۱۸ سال گذشته بالاترین رقم افزایش حقوق کارگری ۲۰ درصد بوده است، افزود: امسال خوشبختانه این افزایش حقوق برای کارگران ۳۶.۵ درصد بوده است.

وی بیان کرد : سال گذشته ۷ هزار و ۳۵۰ مورد بازرسی از کارخانجات انجام شده و خوشبختانه ۱۰ درصد از حوادث نیروی کار نیز کاهش یافته است.

وی افزود : در سال۹۷ حدود  ۵ هزار و ۵۸ دادخواست داشته‌ایم که ۳۰ درصد آن به رأی سازشی رسیده است .

توصیفیان در پایان گفت : در شرایط کنونی ۲۱۰ شورا و نماینده کارگری داریم و در حوزه آموزش نیز تاکنون یک‌هزار و ۲۵۷ نفر کارگر آموزش دیده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.