سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین:

ویژه برنامه‌های ضیافت الهی در قزوین برگزار می‌شود

اوقاف

قزوین_ حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی از برگزاری ویژه برنامه های ضیافت الهی در ماه رمضان خبر داد.

حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین با اشاره به برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در این ماه برنامه های مختلفی پیش بینی شده است.

وی افزود: از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری محفل ترتیل و جزء خوانی در امامزاده ها، مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم از شبکه های اجتماعی، پاسخگویی به سوالات روز، سلسله مباحث سبک زندگی، محفل مناجات در حرم چهار انبیاء قزوین و مناجات رمضان در طبیعت کوهستانی آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) باراجین  و اماکن مقدسه اشاره کرد.

مجیدی بیان کرد: همچنین ویژه برنامه هایی در مراکز مذهبی و امامزاده های استان برگزار می شود که محفل مناجات و ترتیل خوانی سخنرانی و مناجات در آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) قزوین از ساعت ۲۲ از جمله این برنامه ها است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، ویژه برنامه استقبال از ماه مبارک رمضان، غباروبی و عطرافشانی ضریح مطهر، برگزاری مراسم مناجات و قرائت دعای افتتاح، مراسم ویژه خواهران، جلسات قرائت و تفسیر ویژه خواهران، جلسات ترتیل خوانی و جزءخوانی، قرائت و تفسیر ویژه براداران هر شب، اقامه نماز جماعت، سخنرانی مذهبی و بیان احکام شرعی، اطعام روزه داران، ویژه برنامه های تولد امام حسن(ع)، لیالی قدر، شهادت حضرت علی (ع) و اقامه نماز عید فطر از برنامه های شاخص در امامزاده حسین(ع) در ایام ماه مبارک رمضان را از جمله سایر برنامه ها در ماه رمضان عنوان و اضافه کرد: امیدواریم این برنامه ها بتواند روزه داران را با ضیافت ماه میهمانی خدا هرچه بیشتر آشنا کند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی برای هم نشینی انسان با معبود خویش است، سعی کردیم با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی، این فرصت برای روزه داران هرچه بیشتر فراهم شود و قدردان این ماه باشند.

مجیدی یادآور شد: البته لازم به ذکر است که مراسم ترتیل و جزء خوانی قرآن کریم از سوی اداره کل اوقاف و امورخیریه با همکاری و حضور اساتید برتر و مجرب قرآن همچون سال های گذشته برگزار می شود.

مدیرمل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به تبلیغات برای میزبانی از ماه مبارک رمضان تصریح کرد: تا امروز، بیش از ۱۰۰ متر بنر و پوستر در سطح میادین، امامزادگان و مساجد استان نصب و توزیع شده و بیش از سه هزار پیامک دعوت به شهروندان قزوینی و گروه های هدف این اداره کل برای حضور در مراسم های ماه رمضان ارسال شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.