جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

آیت الله سید احمد علم الهدی:

مسئولان آرایش جنگی بگیرند/ آب سنگین اراک راه اندازی شود

آیت الله علم الهدی

امام جمعه مشهد گفت: مسئولان باید محکم ایستاده و غنی سازی ۲۰ درصد و آب سنگین اراک را مجددا راه اندازی کنند.

به گزارش قدس آنلاین ، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: جامعه ما به مناسبت ماه مبارک رمضان روزه دار بوده و کسی که روزه خواری می‌کند وحدت اجتماعی مردم و هنجارها را می شکند که طبق قانون باید با وی برخورد شود.

وی افزود: در آرایش جنگی باید مدیران و مسئولان جلودار باشند و بدانیم فرهنگ و ادبیات ما در جنگ اقتصادی مقابل دشمن همان ادبیات دوران ۸ سال دفاع مقدس است. در آن دوران جوانان می‌دیدند فرماندهان در صف اول قرار دارند و آنان نیز تبعیت می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز اگر قرار است جامعه ما مقابل جنگ اقتصادی دشمن بایستد باید مدیران و مسئولان جلوتر حرکت کرده و جنگ را مدیریت کنند نه اینکه از مردم عقب تر باشند.

علم الهدی تاکید کرد: اینکه مدام بگوییم انبارها پر از کالای اساسی است اما مدیریت نشود که کالا با قیمت گران به دست مردم برسد درست نیست. نباید مدیران خود را کنار بکشند و اجازه دهند یک عده زالو صفت در بازار مردم را دچار مشکل کنند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: اگر شما نمی‌توانید از مسئولیت کنار بروید و اجازه دهید کسانی که می‌تواند وارد عرصه شوند. بر جامی را تصویب کردید که از روز اول رهبری اعلام کردند آنها به عهد خودشان وفا نمی‌کنند اما عده‌ای قبول نکردند و این همه خسارت به جامعه و فناوری کشور وارد شد و حالا به حرف مقام معظم رهبری رسیدید و لااقل محکم بایستید و غنی سازی ۲۰ درصد را باز گردانید و آب سنگین اراک را راه بیاندازید.

وی خاطرنشان کرد: اگر با قدرت وارد میدان شوید مردم هم از شما حمایت خواهند کرد و پشتیبانتان خواهند بود. مردم ۴۰ سال نشان دادند با آمریکا آشتی نمی‌کنند و به همه فهماندند از استکبار ستیزی دست بر نخواهند داشت. مردم در نداشتن‌ها مقاومت می‌کنند و این مسئولان هستند که باید نقش خود را ایفا کنند.

علم الهدی تاکید کرد: آرایش جنگی مشخصه‌هایی دارد که یکی از آنها رونق تولید است و در این شرایط که نزولات جوی خوب بوده باید کشاورزی و دامداری مدیریت شده و در این حوزه‌ها به خارج وابسته نباشیم.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: باید دشمن بفهمد کشور ما آماده جنگ اقتصادی است و مانند دیگر عرصه‌ها در این حوزه نیز شکست خواهد خورد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.